Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چهل سالگی جشنواره موسیقی فضای باز پالئو

چهل سالگی جشنواره موسیقی فضای باز پالئو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهلمین دوره «جشنواره موسیقی پالئو» از ۲۰ ژوییه کار خود را آغاز کرده است. این فستیوال، بزرگترین جشنواره موسیقی فضای باز در سوییس است. امسال، بیش از

آگهی

چهلمین دوره «جشنواره موسیقی پالئو» از ۲۰ ژوییه کار خود را آغاز کرده است. این فستیوال، بزرگترین جشنواره موسیقی فضای باز در سوییس است. امسال، بیش از ۲۳۰ هزار نفر برای دیدن کنسرتهایی که در فضایی به مساحت ۸۴ هکتار برگزار می شود، به سوییس می آیند.

جشنواره موسیقی پالئو، اولین بار در سال ۱۹۷۶ و با نام «اولین جشنواره موسیقی فولک» برگزار شد. ژاک مونیه، یکی از مسئولان جشنواره می گوید: «جشنواره کارش را با موسیقی فولک شروع کرد و بعدها سبکهای دیگر موسیقی، مثل موسیقی برزیلی، آمریکای جنوبی و بالاخره راک، هیپ هاپ و الکترو هم به کنسرتها اضافه شدند.»

ایده اولیه برگزاری فستیوال موسیقی پالئو از آنِ چند دوست است که می خواستند در کنار دریاچه ژنو کنسرت ترتیب دهند. دانیل روسلا، یکی از این افراد است که امروز مدیر هنری جشنواره نیز هست. وی می گوید:«جوان بودیم. نه تجربه داشتیم، نه پول و نه حامی سیاسی، در عوض عاشق موسیقی بودیم. فکر می کردیم می توانیم کنسرت برگزار کنیم و خلاصه ماجرا از این جا شروع شد.»

رابی ویلیامز در شب افتتاحیه فستیوال برنامه ای اجرا کرد. ری چارلز، نیل یانگ، و گروه آمریکایی “گاسیپ” (Gossip) هم از در جشنواره امسال کنسرت برگزار کردند.

برگزار کنندگان جشنواره امسال قصد دارند با دعوت از خوانندگانی مانند “مالیکورن” که اولین سال فستیوال و جون بائز که در دوره های پیشین فستیوال حضور داشتند، نگاهی به چهار دهه فعالیت این رویداد یک هفته ایی بیاندازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟