ایستگاه قطار فرانسه، منبع الهام تک ترانه جدید دیوید گیلمور

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایستگاه قطار فرانسه، منبع الهام تک ترانه جدید دیوید گیلمور

دیوید گیلمور، خواننده گروه پینک فلوید، برای ترانه جدیدش به نام «قفل را بلرزان» از زنگ اعلام برنامه قطارهای شرکت راه آهن فرانسه الهام گرفته است.

او این نغمه کوتاه با چهار نُت را در یکی از ایستگاههای قطار در فرانسه روی تلفن همراهش ضبط کرده است. وی می گوید: «موسیقی ترانه «قفل را بلرزان » ملهم از صدای زنگی است که در ایستگاه های قطار فرانسه قبل از اطلاع رسانی پخش می شود. نغمه کوتاهی است با چهار نت که هر وقت می شنیدم دلم می خواست برقصم. به دیدار دوستانم می رفتم و در ایستگاه اکس-آن-پرووانس بودم. نغمه را شنیدم که زیاد هم شنیده می شود. آیفونم را نزدیک بلندگو بردم و منتظر اطلاعیه بعدی شدم و ضبطش کردم. همین صدای ضبط شده را در این آهنگ به کار برده ام.»

دیوید گیلمور با این آهنگ سراغ پالی سمسون رفته است، ترانه سرایی که مدت هاست اشعار ترانه هایش را می نویسد.حاصل کار، آلبومی با ۹ ترانه است که با همکاری فیل منزنرا از گروه راکسی میوزیک و جولز هلند، نوازنده پیانو تکمیل شده است.

آلبوم جدید گیلمور روز ۱۸ سپتامبر در بازارهای موسیقی سراسر جهان عرضه خواهد شد که همزمان با آغاز دور کنسرت هایش در اروپاست.

گیتاریست افسانه ای در ۶۹ سالگی هم چنان با گروه بریتانیایی پینک فلوید هم فعالیت می کند. او در سال۱۹۶۷ به این گروه پیوست و درسال ۲۰۱۴ آلبوم «رود بی پایان» را منتشر کرد که پانزدهمین آلبوم استودیویی پینک فلوید است.

آلبوم «رود بی پایان» در بزرگداشت ریچارد رایت یکی از بنیانگذاران پینک فلوید خلق شد که در سال ۲۰۰۸ درگذشت.