Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نمایش مجموعه خصوصی از آثار هنری قرون وسطی در موزه «بوده» برلین

نمایش مجموعه خصوصی از آثار هنری قرون وسطی در موزه «بوده» برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آلمان بیشتر مجموعه های خصوصی آثار هنری در طول جنگ جهانی دوم یا نابود شدند، یا به فروش رسیدند. اما موزه «بوده» مجموعه ای از آثار هنری قرون وسطی متعلق به یک کلکسیونر آلمانی را به نمایش گذاشته است.

آگهی

موزه بُودِه در برلین، میزبان نمایشگاهی از مجموعه آثار هنری قرون وسطی است که به فریتز تومی کلسکیونر آلمان (۱۹۴۴-۱۸۶۲) تعلق داشته است.

تومی پیش از مرگش، ۶۰۰ اثر هنری را جمع آوری کرده بود. این کلکسیون در حال حاضر در اختیار نوه او، ورنر مارکس است. در آلمان بیشتر مجموعه های خصوصی آثار هنری در طول جنگ جهانی دوم یا نابود شدند، یا به فروش رسیدند.

ورنر مارکس می گوید: «بدون مادربزرگم این آثار هنری هم وجود نداشت. این آثار در جنگ جهانی دوم پس از مرگ پدرش به او رسید. او هم آنها را در زیرزمین خانه پدری اش انبار کرد تا آثار هنری محفوظ بماند. این آثار پنهان ماندند و به همین دلیل است که امروز آنها را بازیافته ایم.»

مارکس مدتهاست در خانه ای زندگی می کند که این آثار هنری را در خود جای داده بودند. او می گوید که هر اثر هنری را بخشی از خانواده خود می داند و برایش سخت است که ببیند این آثار هنری از خانه اش می روند. با این حال، از اینکه می بیند این آثار در فضایی تازه به نمایش گذاشته شده اند، خوشحال است. وی می افزاید: «این نمایشگاه با شکوه است. آثار هنری در اینجا فضا دارند، هوا برای تنفس دارند. خانه من اینطور نیست. اما هر وقت به خانه می آمدم به آنها سلام می کردم.»

در نمایشگاهی که تحت عنوان «شاهکارهای کلکسیون مارکس-تومی» در موزه بوده برلین برگزار شده است، آثاری از نقاشان قرن شانزدهم، از جمله کارهای لوکاس کراناخ، نقاش آلمانی دوران رنسانس هم دیده می شود. این نمایشگاه تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۵ برپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟