اولین زن سیاهپوست رقصنده اصلی باله در تئاتر باله آمریکا

اولین زن سیاهپوست رقصنده اصلی باله در تئاتر باله آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میستی کوپلند عنوان اولین زن سیاهپوست رقصنده اصلی باله در تئاتر باله آمریکا را کسب کرد. این کمپانی رقص آمریکایی شش روز پس از اولین اجرای نقش ادت در

آگهی

میستی کوپلند عنوان اولین زن سیاهپوست رقصنده اصلی باله در تئاتر باله آمریکا را کسب کرد.

این کمپانی رقص آمریکایی شش روز پس از اولین اجرای نقش ادت در باله دریاچه قو در نیویورک، عنوان بالرین اصلی را به او اعطا کرد. اودت یکی از مهمترین نقشها در رپرتوارهای رقصندگان باله است.

میستی کوپلند چهارده سال پیش به تئاتر باله آمریکا پیوست. این رقصنده ۳۲ ساله در نشست خبری در باره مسیر سخت دستیابی به رویای خود گفت: «از سیزده سالگی، رویای من وارد شدن به تئاتر باله آمریکا بود و رسیدن به مرحله رقصنده اصلی بالاترین حد آن است. احساس می کنم می توانم نفس راحتی بکشم. ولی دیوید هالبرگ، همکارم امروز صبح به من گفت کار سخت تازه شروع شده است. من از چالش لذت می برم و فکر می کنم اگر اهل کار سخت نبودم نمی توانستم، در این حوزه کار کنم.»

میستی کوپلند در ایالت کانزاس به دنیا آمده و تمرینات باله را از سن سیزده سالگی در محله سن پدروی لس آنجلس شروع کرد.

پیشرفت دختری از خانواده محروم آفریقایی تبار در باله کلاسیک آمریکا که در انحصار سفید پوستان بود کار ساده ای نبوده است. او می افزاید :«لحظاتی بود که به خودم شک می کردم و می خواستم همه چیز را رها کنم برای اینکه نمی دانستم برای زنهای آمریکایی آفریقایی تبار آینده ای برای پیشرفت و رسیدن به این مرحله وجود دارد. همیشه گفته ام نسل قبلی راه پیشرفت من به این مرحله را باز کرد و حالا دختران کوچک با دیدن من می تواننند به آینده روشنتری فکر کنند.»

میستی کوپلند برغم اینکه به او گفتند بدن مناسب باله را ندارد، اکنون رقصنده اصلی در تئاتر باله نیویورک است و در اینستاگرام پانصد هزار نفر دنباله رو دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟