اجرای اپرای کمیک «دون پاسکال» با صدای «پرتی ینده»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اجرای اپرای کمیک «دون پاسکال» با صدای «پرتی ینده»

«دون پاسکال»، اپرای کمیک دونیزتی در سالن اپرای بزرگ بارسلون با اوای سوپرانوی «پرتی ینده» به روی صحنه رفته است. این اپرا یکی از محبوب ترین اپراهای کمیک ایتالیاست. یک کمدی موزیکال با صحنه هایی از هویت های مغشوش، توطئه عشق، تغییر قیافه و ازدواج دروغین.

روبرتو د کاندیا، خواننده صدای باریتون می گوید: «دون پاسکال به همه چیز باور دارد. نوریتا دست به هر کار جعلی ای می زند تا ادامه زندگی اش را به امر غیر ممکنی تبدیل کند.»

خواننده سوپرانوی این اپرا، پرتی ینده، یکی از ستاره های تابناک جهان اپرا است. او می گوید: «در این اپرا، نورینا این دختر جوان را خیلی بدجنس و زننده می بینید. او در اپرای دون پاسکال فوق العاده بدجنس و نامطبوع است. اجرای نقش او برای من واقعا سرگرم کننده بود زیرا با من خیلی فرق دارد.
برای من خیلی آموزنده بود تا مرزها و محدودیت ها را کنار بزنم. نوریتا تنها بازگو کننده یک معنا نیست بلکه لایه های گوناگونی در آن می توان جست.»

این خواننده اهل آفریقای جنوبی سفر موسیقایی فوق العاده داشته است، از برنده شدن در رقابت پلاسیدو دومینگو در مسابقات اوپرالیا در سال 2011 تا خواندن در سالن های اپراهای پیشرو جهان.

روبرتو د کاندیا می افزاید: «نورینا قصد دارد همه چیز را تغییر دهد و شما خانه های مشابهی متعلق به دیگران را در اطراف صحنه می بینید. صندلی را روی سقف و لوستر را روی زمین می بینید.این فضا شبیه یک قفس است که دون پاسکال در آن به دام افتاده است. او هیچ چیزی را درک نمی کند. او در دنیای خودش گم شده است.»

پتی ینده می افزاید: «خیلی دشوار است که مهار احساسات خود را در دست داشته باشید زیرا من فرد خیلی حساسی هستم. کنترل احساسات کار خیلی سختی است اما من آموختم که تعادل را میان غریزه و حس های لحظه ای حفظ کنم و فقط یک موسیقی کاملا زیبا را اجرا کنم، اجرای آواز به شیوه ای که نوشته شده است، آوازی زیبا. برای اجرای یک آواز زیبا که محور اصلی این کمدی است، انرژی زیادی لازم است. تمام زیبایی ها و ملودی ها همانند با هم ترکیب شده اند و مانند یک مسابقه پر انرژی تا پایان پیش می روند.»

گفتگو با «پرتی ینده» خواننده اپرا از آفریقای جنوبی