نمایش لباسهای مردانه پاییز زمستان ۲۰۱۶ در میلان

نمایش لباسهای مردانه پاییز زمستان ۲۰۱۶ در میلان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایش لباسهای مردانه برای پاییز زمستان سال ۲۰۱۶ که درمیلان از ۱۹ تا ۲۳ ژوئن برگزار می شود، میزبان طراحانی از ایتالیا و سراسر جهان است. در این گزارش

آگهی

نمایش لباسهای مردانه برای پاییز زمستان سال ۲۰۱۶ که درمیلان از ۱۹ تا ۲۳ ژوئن برگزار می شود، میزبان طراحانی از ایتالیا و سراسر جهان است. در این گزارش به مجموعه سه طراح دولچه اند گابا، ورساچه و ویویان وستوود نگاهی می اندازیم.

تلاقی شرق و غرب در مجموعه دولچه اند گابانا

کاخ امپراطوران چین، منبع الهام مجموعه لباسهای مردانه دولچه اند گابانا برای این فصل بود. دو طراح این خانه مد، به همراه دعوتنامه، جزییات این مجموعه را در جزوه ای رنگی برای مهمانان نمایش، ارائه کرده بودند.

پارچه استفاده شده در این مجموعه ابریشم بود. بالاتنه هایی به سبک لباسهای چینی، با شلوار و پیژامه هایی از جنس ابریشم و کتهای چهار دکمه در این مجموعه، شرق و غرب را به هم آمیخته بود.

در طرح پارچه ها هم از الگوهای تزیینی قصرهای امپراطوران چین الهام گرفته شده بود: پارچه هایی با طرح گل، پرندگان، اژدها و طاووس.

استفاده از تی شرتها و بالاتنه هایی که روی آنها گلدوزی شده، شلوارهای جین و مدل برمودا، و کفشهای راحتی از جنس چرم باعث شده بود مجموعه دولچه گابانا هم شیک و لوکس باشد و، هم مناسب برای روزمره.

در پایان نمایش هم لوگوی جدید این مارک که تاج و زنبور است معرفی شد. تاج بعنوان نماد قدرت و زنبور بعنوان نماد پشتکار و وفاداری انتخاب شده است.

ترکیب مدهای شهری و بیابانی در مجموعه ورساچه

دوناتلا ورساچه، طراح خانه مد ورساچه در مجموعه لباسهای مردانه خود برای بهار تابستان سال آینده، تونیکهای بلند را با کتهای کوتاه و شلوار ترکیب کرده بود. پارچه استفاده شده از جنس ابریشم بود. حال و هوای این مجموعه ترکیبی بود از فرنگ شهری و بیابانی و به نظر می رسید مناسب آقایانی است که عازم سفری سخت به کویر هستند.

رنگهای مشکی، قهوه ای، قرمز، بنفش تیره و ارغوانی هم در این مجموعه دیده می شد. برخی از مسافران کویر مجموعه ورساچه هم دستمال گردنهایی از جنس ابریشم یا کلاههای چرمی به سر داشتنند. روی ساکهای چرم و کلاهها هم، مارک معروف ورساچه حک شده بود.

«سیاستمدارارن جنایتکارند»، پیام مجموعه ویویان وستوود

نمایش لباسهای مردانه خانه مد ویویان وستوود برای فصل آینده با چشمک زدن عبارات بانکداران، شر و جنایتکار و علامت دستبند روی اکرانی بزرگ آغاز شد. سپس، بعد مانکنها روی صحنه ای که تصویرگر رستاخیز بود ظاهر شدند.

ویویان وستوود، طراح بریتانیایی این خانه مد گفته که هدفش این بوده تا این پیام را که “سیاستمداران همه جنایتکارند“، به گوش همه برساند و همینطور اینکه چگونه ما چه تاثیری بر تغییرات آب و هوایی داریم.

مجموعه وی بسیار متنوع بود: مجموعه ای رنگی، با پارچه هایی از طرح گل، الهام گرفته شده از مدلهای پانک و لباسهای محلی و کتهای شیک. در مموع لباسهای مردانه مجموعه پاییز زمستان سال ۲۰۱۶ ویویان وستوود، برای آقایانی که خیلی به سر و وضع خود اهمیت می دهند، مناسب است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟