Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کوارتت موسیقی کلاسیک نوازندگان جوان عرب و اسراییلی

کوارتت موسیقی کلاسیک نوازندگان جوان عرب و اسراییلی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتباط فرهنگی میان یهودیان و اعراب اسراییل همیشه موزون نبوده است. اما به همت دو حامی هنری در نیویورک و چند هنرمند ساکن اسراییل، بنیادی به نام

آگهی

ارتباط فرهنگی میان یهودیان و اعراب اسراییل همیشه موزون نبوده است. اما به همت دو حامی هنری در نیویورک و چند هنرمند ساکن اسراییل، بنیادی به نام «پلیفونی» با کنار هم قرار دادن نوازنده های جوان، تلاش می کند راهی تازه برای پیوند و همکاری ایجاد کند.

یکی از موسسان این بنیاد و مدیر هنری آن می گوید: «تمرکز ما روی موسیقی است اما هدف ما چیزی بزرگتر است، می خواهیم به جوانان یهودی و عرب فرصت همکاری و ارتباط متقابل بدهیم. معتقدیم که این امر روی جامعه اسراییل تاثیر مثبت دارد.»

هدف بنیاد «پلیفونی» برقراری پل ارتباطی بین دو جامعه عرب و یهودی اسراییل از راه فراهم کردن یک بستر مشترک و موسیقی کلاسیک است.

مهدی سعدی که در این گروه ویلونسل می نوازد، می گوید: «وقتی که شروع کردیم کسی از ما انتظار نداشت. کسی باور نمی کند که یک عرب موسیقی کلاسیک بزند و در کشورهای مختلف در ارکسترها ساز بنوازد.»

این کوارتت عرب – یهودی علاوه بر موسیقیدانان کلاسیک، آثار موسیقیدانان عرب اسراییلی معروف مانند پل بن حییم و تيسيير حداد را نیز اجرا می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟