مهارتی زنانه در فیلم کمدی "جاسوس"

مهارتی زنانه در فیلم کمدی "جاسوس"
نگارش از Euronews

تصور کنید که ممکن است یک مأموریت جاسوسی، شخصی را از یک تحلیلگر سهل انگار و پشت میز نشین، به یک مامور زبده سازمان سیا تبدیل کند که عملی قهرمانانه

تصور کنید که ممکن است یک مأموریت جاسوسی، شخصی را از یک تحلیلگر سهل انگار و پشت میز نشین، به یک مامور زبده سازمان سیا تبدیل کند که عملی قهرمانانه انجام می دهد.

ملیسا مک کارتی بازیگر آمریکایی، در فیلم “جاسوس” نقش سوزان کوپر مامور مخفی سازمان سیا را ایفا می کند که داوطلب می شود تا داخل یک گروه تجارت و قاچاق اسلحه نفوذ کند و دنیا را نجات بدهد.

مراسم معرفی فیلم در اروپا با پهن کردن فرش قرمز در میدان لستر لندن انجام شد و پل فیگ کارگردان فیلم، طی آن به پرسش ها پاسخ داد. پل فیگ می گوید: «این فلیمی با نقش هایی مضحک و معمولی برای زن ها نیست که داخل داستان به دنبال مردها باشند، بلکه نقش و جایگاهی عالی برای زن ها قایل شده است. ببینید من عاشق داستان های بزرگ هستم. داستان هایی که زن ها در آن کاری را که فکر می کنند درست است، با تمام علاقه انجام می دهند و آنقدر قوی هستند که از کرده خود پشیمان نمی شوند. ما باید با زن هایی که مستعد هستند و نقش های کمدی را به خوبی ایفا می کنند، بیشتر از این کار کنیم.»

ملیسا مک کارتی چهل و هشت ساله، تاکنون نقش های بسیاری را در سری فیلم های جیمز باند ایفا کرده است. مک کارتی می گوید: «فوق العاده بود. بخش زیادی از بدنم کبود شده. من باید کشش زیادی به اندام خودم می دادم و این برایم باورنکردنی بود اما به شکل سحرآمیزی این کار را دوست داشتم، گرچه هر لحظه باید وضعیت را تغییر می دادم. من عاشق کارهای فیزیکی و چالش های سخت هستم».

رز بیرِن و میراندا هارت نیز دو بازیگر زن دیگر هستند که در این فیلم درخشیده اند. دیگر بازیگر فیلم نیز جود لاو آمریکایی است که می گوید: «این فیلم شبیه یک سرگرمی بزرگ بود. کمی پیچیده بود و باید با دانش کافی با آن مواجه می شدم. می دانید که من یک بازیگر بداهه گو هستم، اما تشخیص طنز موجود در لا به لای خطوط فیلمنامه با این که شما فقط بخواهید تماشاگر را بخندانید خیلی فرق دارد. همچنین، دیدن رُز، میراندا و ملیسا که حضوری استادانه دارند، هم آموزنده و هم دشوار بود.»

مطالب مرتبط