موسیقی مانا، صدای اعتراض سیاسی درمکزیک

موسیقی مانا، صدای اعتراض سیاسی درمکزیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مانا یک گروه راک اسپانیولی زبان است که از موفق ترین های همه دوران به شمار می رود. “تشکی روی آتش“، نهمین آلبوم این گروه است که از شهر “گوادالاخارا“ی

آگهی

مانا یک گروه راک اسپانیولی زبان است که از موفق ترین های همه دوران به شمار می رود. “تشکی روی آتش“، نهمین آلبوم این گروه است که از شهر “گوادالاخارا“ی مکزیک می آید. نخستین آهنگ این آلبوم، اجرایی مشترک با شکیرا خواننده شهیر کلمبیایی لبنانی است که در حال حاضر پرچم بهترین اثر را بر فراز آسمان موسیقی آمریکای لاتین برافراشته است.

سرجیو والین گیتاریست گروه می گوید: «آثار این آلبوم برگرفته از ریشه های ما هستند، اما در عین حال ندایی جدید از مانا را به دنیا می شناسانند. ترانه های این آلبوم ما را واقعا خوشحال کرده اند و می خواهیم از طریق آنها با همه دنیا صحبت کنیم».

مانا همواره در ترانه هایش از خشونت و فساد رایج در مکزیک حرف می زند و آن را محکوم می کند. اکنون در تُشکی روی آتش نیز مانند آثار پیشین، به موضوع های سیاسی پرداخته می شود.

فهر الورا، سیاسی خوان مکزیکی می گوید: «کشور مکزیک شایسته دولتی بهتر از این است. به نظر می رسد که در شرایط موجود و با این رهبران، انتخاب بهتری نداریم. فساد بیش از حد است. اما خبر خوب این است که اندک اندک صدای اعتراض از طریق رسانه های اجتماعی بازتاب می یابد و دولت بیشتر از پیش متوجه ناخشنودی های سیاسی و اجتماعی مردم می شود».

گروه مانا در طی دوران فعالیت حرفه ای خود توانسته تا چهار جایزه گرمی و نیز هفت جایزه گرمی ویژه آمریکای لاتین را کسب کند و تاکنون چهل میلیون نسخه از آثار مانا در سراسر دنیا به فروش رفته اند.

تور موسیقایی جهانی مانا، دهم ماه ژوئن در سن دیه گوی کالیفرنیا آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟