دوازده فینالیست نوازنده ویولن، یک هفته بدون تلفن

دوازده فینالیست نوازنده ویولن، یک هفته بدون تلفن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین دوره از مسابقات بین المللی ویولن نوازی مرکز موسیقی “ملکه الیزابت“، به زودی برنده امسال خود را خواهد شناخت. دوازده فینالیست این دوره، از

آگهی

تازه ترین دوره از مسابقات بین المللی ویولن نوازی مرکز موسیقی “ملکه الیزابت“، به زودی برنده امسال خود را خواهد شناخت. دوازده فینالیست این دوره، از کشورهای آلمان، ایالات متحده، کره جنوبی، ژاپن، هلند، اوکراین، چین و تایوان هستند که در مرکز هنرهای زیبا در بروکسل پایتخت بلژیک به رقابت می پردازند تا در ساعات پایانی سی اُمین روز از ماه مه، مورد داوری قرار بگیرند.

“ژی یون لی” فینالیست اهل کره جنوبی می گوید: «افتخار می کنم که اینجا هستم. می خواهم بگویم که حتی فینالیست شدن هم افتخار است».

برنده این دوره، یک جایزه بیست و پنج هزار یورویی دریافت می کند و یک ویولون “هاگینز” به مدت چهار سال توسط بنیاد موسیقی “نیپون” به وی امانت داده می شود.

“توبیاس فلدمن” فینالیست آلمانی می گوید: «در این رقابت، هیچ نوازنده ای اشتباهی بزرگ یا کوچک انجام نمی دهد. تفاوتها فقط در شیوه عرضه موسیقی هستند و نیز در نگاهی که داوران به این نواختن ها دارند». “توماس ریف” یک فینالیست آلمانی دیگر هم می گوید: «برای من موقعیت خوبی برای ارتباط با مردم و با ارکستر بود. همه چیز به خوبی پیش رفت. درواقع من اصلا به داوری توجه ندارم.»

یکی از فینالیست ها به نام “بومسوری کیم” اهل کره جنوبی، با چگونگی مراحل حضور در بخش فینال آشنا می شود. به او گفته می شود که از یک هفته پیش از فینال، ارتباط نوازندگان با دنیا قطع می شود. آنها در این مجموعه حق استفاده از تلفن یا هیچ وسیله ارتباطی دیگری را ندارند. مرکز موسیقی ملکه الیزابت، یکی از بزرگترین مراکز آموزشی دنیاست که به تربیت نوازندگان جوان می پردازد. بومسوری کیم می گوید: «من قبلا در مورد این مراحل از دوستانم شنیده بودم. می گفتند هیچ تماسی نداشتیم. بودن در چنین شرایطی خیلی هیجان آور است. خیلی مصالحه آمیز و دوستانه است، در عین حال که مانند زندانی شدن است.»

نوازنده سپس به اتاق تمرین خود وارد می شود. او آنجا کنسرواتوار خود را انتخاب می کند و چیزی را اجرا خواهد کرد که به طور اختصاصی برای همان سال نوشته و طراحی شده است. همه کاندیداها در بخش فینال، با ساعات برابر با کنسرواتوار تمرین خواهند کرد. مراسم اهدای جوایز نیز، روز دوم ماه ژوئن در بروکسل خواهد بود، تا برنده جایزه بیست و پنج هزار یورویی پاداشهای نفیس خود را دریافت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟