«شبی سلطنتی بیرون از خانه» با مردم چگونه گذشت

«شبی سلطنتی بیرون از خانه» با مردم چگونه گذشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در شب پیروزی و پایان جنگ جهانی دوم، دو شاهزاده خانواده سلطنتی بریتانیا از کاخ بیرون می روند و به جشن عمومی مردم در خیابان ها ملحق می شوند. پادشاه در

آگهی

در شب پیروزی و پایان جنگ جهانی دوم، دو شاهزاده خانواده سلطنتی بریتانیا از کاخ بیرون می روند و به جشن عمومی مردم در خیابان ها ملحق می شوند. پادشاه در شرایطی ویژه با این درخواست موافقت می کند.

فیلم «شبی سلطنتی بیرون از خانه» ماجراهای شاهزاده الیزابت، ملکه فعلی بریتانیا و شاهزاده مارگارت خواهرش را در این شب به تصویر می کشد.

سارا گیدن، بازیگر کانادایی در نقش شاهزاده الیزابت در فیلم «شبی سلطنتی بیرون از خانه» درباره ارتباط شخصی اش با موضوع فیلم میگوید: «جنگ جهانی دوم کشورها را به هم نزدیکتر کرد. مادربزرگ من در واحد حمایتی نیروی هوایی خدمت می کرد و همانجا با پدربزرگم آشنا شد. او تفنگدار نیروی دریایی بریتانیا بود. پس از آشنایی با هم ازدواج کردند و در شب پیروزی در میدان ترافالگار لندن در جشن عمومی مردم می رقصیدند. داشتن این ارتباط نزدیک و شخصی با موضوع فیلم جالب بود.»

داستان «شبی سلطنتی بیرون از خانه» از خانه بر اساس واقعیت شکل گرفته است، شبی که ملکه الیزابت که در آن وقت شاهزاده جوانی بود همراه با ماگارت خواهرش بطور ناشناس به خیابان می روند و در شب جشن عمومی و خوشگذرانی مردم شرکت می کنند اما ادامه داستان فیلم بر اساس ماجراهای تخیلی دو شاهزاده پیش می رود.

بل پاولی، بازگر تازه کار نقش شاهزاده مارگارت در فیلمبرداری در میدان ترافالگار و ارتباط با رویداد های واقعی فیلم می گوید: «فیلم بودجه خوبی داشت و 400 نفر سیاهی لشگر با لباس کامل صحنه و پرچم های زیاد داشتیم. تمام میدان ترافالگار را برای فیلمبرداری بسته بودیم.»

فیلم «شبی سلطنتی بیرون از خانه» از پانزدهم ماه می در سینماهای بریتانیا اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد