پانزدهمین دوره جشنواره هنری حراره برگزار شد

پانزدهمین  دوره جشنواره هنری حراره برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره هنری جشنواره هنری حراره ، یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی زیمبابوه و آفریقا پانزدهیمن دوره خود را برگزار کرد. این جشنواره که سال 1999 تاسیس

آگهی

جشنواره هنری جشنواره هنری حراره ، یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی زیمبابوه و آفریقا پانزدهیمن دوره خود را برگزار کرد.

این جشنواره که سال 1999 تاسیس شد، میزبان هنرنمایی گروههای محلی، ملی و بین المللی است.

مانوئل باگورو، مدیر این جشنواره با اشاره به مشکلات اقتصادی زیمبابوه می گوید: «برپا کردن جشنواره ای در این ابعاد کار آسانی نبوده است. نیروی انسانی زیادی صرف شده، تلاش و خون دل خوردن به علاوه بودجه ای نزدیک به یک میلیون دلار. شاید کشورهای دیگر باور نکنند با این بودجه اندک چطور توانستیم جشنواره ای با این بزرگی و تنوع برپا کنیم.»

زیمبابوه سالهاست که با مشکلات شدید اقتصادی دست به گریبان است و هنر نیز از آن در امان نمانده است. به غیر از عده ای محدود، مردم پولی برای لذت بردن از فعالیت های هنری ندارند. برای کمک به برپایی جشنواره، بعضی از هنرمندان از جمله دریک گریپر، گیتاریست سرشناس آفریقای جنوبی به رایگان شرکت کردند.

دریک گریپر گفت: «این جشنواره فوق العاده است و حضور در اینجا باعث افتخار من است. اولین بار سال 2012 در جشنواره شرکت کردم و شیفته تنوع هنری آن شدم. من در فستیوال های بین المللی زیادی شرکت می کنم و این جشنواره یکی از بهترین جشنواره هایی است که در سالهای اخیر دیده ام.»

با کمکهای مالی بخش خصوصی داخلی و شرکت های بین المللی، رغم مشکلات شدید اقتصادی در زیمبابوه، جشنواره هنری حراره تاکنون توانسته است به حضور خود ادامه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟