Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشت «عروسی فیگارو» به تئاتر بولشوی، پس از ۲۰ سال

بازگشت «عروسی فیگارو» به تئاتر بولشوی، پس از ۲۰ سال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرای «عروسی فیگارو» موتسارت، پس از ۲۰ سال، بار دیگر در تئاتر بولشوی مسکو اجرا می شود آخرین بار که این شاهکار موتسارت در این محل به اجرا در آمد،

آگهی

اپرای «عروسی فیگارو» موتسارت، پس از ۲۰ سال، بار دیگر در تئاتر بولشوی مسکو اجرا می شود آخرین بار که این شاهکار موتسارت در این محل به اجرا در آمد، پیتر فرانچ از اسلوونی، رهبر ارکستر، و یواخیم هرتس از “اپر کورنیشه برلین” کارگردان بودند.

اوگنی پیسارف، کارگردانی این اجرا را برعهده دارد و ویلیام لیسی، رهبر ارکستر است. لیسی اهل بریتانیاست و سال گذشته گزیده های از “عروسی فیگارو” را برای نخستین بار روی صحنه تئاتر بولشوی اجر کرد.

ویلیام لیسی می گوید: «کار من این است که در عمق موسیقیِ نوشته شده، رسوخ کنم و بفهمم که آهنگساز چه می خواسته به ما چه می گوید، و چگونه می توانم حق این شاهکار موسیقی را ادا کنیم. تلاش می کنم این کار، ادای دین به موتسارت باشد، نه فرصتی برای درخشیدن خودم.»

خوانندگان اپرا از تئاتر بولشوی و جاهای دیگر در این اجرا شرکت دارند. دربین آنها، هم خوانندگان جوان هستند، و هم خوانندگانی که روی مشهورترین صحنه های اپرای جهان ظاهر شده اند.

الکساندر وینوگرادوف، متولد مسکو، خواننده صدای باس است و در این اجرا نقش فیگارو را ایفا می کند. وی تا کنون در بسیاری از جشنواره های موسیقی و سالن های اپرای جهان درخشیده است و در “ لا اسکالا” در میلان، در لندن در “ اپراخانه سلطنتی کاونت گاردن“، اپرای ملی پاریس و اپرای دولتی آلمان در برلین همین نقش را اجرا کرده است.

وینوگرادوف می گوید که عاشق این اثر موتسارت است. اما اجرای این اپرای طولانی (۳ساعت و نیم) و چرخشها و تغییرات ناگهانی داستان، فشارهای زیادی بر خواننده وارد می کند.

وی می افزاید: «اغلب فراموش می شود که همه اتفاقات داستان، طی یک روز رخ می دهد و اسم کامل اپرای «عروسی فیگارو»، «روز سرسام آور» است. هر چه در این روز سرسام آور رخ می دهد، از همان آغاز تا انتها دیوانه وار است. وقتی این روز را از سر گذراندید از نفس می افتید. اجراکننده های نقشهای این اپرا هم، دقیقا به همین وضع دچار می شوند، یعنی رمقی برایشان باقی نمی ماند.»

اپرای «عروسی فیگارو» از ۲۵ تا ۳۰ آوریل (پنجم تا دهم اردیبهشت ماه) و۲۴ تا ۲۶ ژوئن ( سوم تا پنجم تیرماه) در تئاتر بولشوی اجرا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟