Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«دعوت»، آلبوم جدید اسماعیل سرانو، شاعر و خواننده اسپانیایی

«دعوت»، آلبوم جدید اسماعیل سرانو، شاعر و خواننده اسپانیایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسماعیل سرانو، خواننده، شاعر و گیتاریست اسپانیایی برای تبلیغ جدیدترین آلبوم خود به مکزیک رفته است. نهمین آلبوم وی “ لا لاجامادا “ (La Llamada) یا

آگهی

اسماعیل سرانو، خواننده، شاعر و گیتاریست اسپانیایی برای تبلیغ جدیدترین آلبوم خود به مکزیک رفته است. نهمین آلبوم وی “ لا لاجامادا “ (La Llamada) یا “دعوت” نام دارد. ریتمهای لاتین در این آلبوم یادآور تاریخ پرفراز و نشیب اسپانیا و اشتراک آن با تاریخ کشورهای لاتین است.

خواننده ۴۱ ساله شهرت را مدیون مضامین سیاسی و اجتماعی ترانه هایش است و همچنین تاثیری که از سبکهای مختلف موسیقی پذیرفته است. خود وی می گوید: «چیزهای زیادی بر این آلبوم تاثیر داشت، بحران مالی در اسپانیا، بحران ویرانگر و هولناکی که شرایط زندگی شهروندان را به مراتب بدتر کرده و نشان از عدم وجود دموکراسی در کشور ماست؛ نشان می دهد که دولت منتخب مردم نقشی در تصمیمات سیاسی ندارد، بلکه اشخاصی و نهادهایی غیر دولتی که فرای کنترل و نظارت مردم هستند، این تصمیمات را می گیرند.»

اسماعیل سرانو دانش آموخته رشته فیزیک است. وی حرفه موسیقی را از اوایل دهه نود میلادی و با نواختن گیتار در کافه ها آغاز کرد.

سال گذشته، زمانیکه سرانو مشغول تهیه آلبوم جدید خود بود، اولین فرزند او متولد شد. خود وی می گوید تجربه پدر شدن بر زندگی حرفه ای ش هم تاثیر گذاشته است و می افزاید: «دخترم یکسال دارد. هیچ چیز به اندازه فرزند داشتن الهام بخش نیست. این باور را که دلتان می خواهد دنیا را تغییر دهید، در شما تقویت می کند. به ترسها و نگرانیِ آدم از آینده، دامن می زند. عنوان اولین ترانه این آلبوم این است: “از زندگی هیچ نمی دانم”. به نظرم این بهترین نقطه شروع است. این ترانه مرا به فکر فرو برد، در این مورد که به دخترم چه چیزهایی می توانم بیاموزم و بعد فهمیدم خودم هیچ نمی دانم. به نظرم این جهل بسیار سودمند است.»

آهنگهای اسماعیل سرانو الهام گرفته از “نوئوا ترووا” (Nueva trova) هستند، ترانه های سیاسی که در کوبا پس از انقلاب در این کشور رایج شدند.

آلبوم “دعوت” اسماعیل سرانو هم اکنون روانه بازار شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟