Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شبیه سازی غار شووِه فرانسه و آثار هنری اش

شبیه سازی غار شووِه فرانسه و آثار هنری اش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدلی شبیه سازی شده و تقریبا بی کم و کاست از غار معروف شووِه در فرانسه این ماه درهایش را به روی بازدیدکنندگان می گشاید. در غار بزرگ شووِه قدیمی ترین

آگهی

مدلی شبیه سازی شده و تقریبا بی کم و کاست از غار معروف شووِه در فرانسه این ماه درهایش را به روی بازدیدکنندگان می گشاید. در غار بزرگ شووِه قدیمی ترین آثار هنری دوران پیش از تاریخ وجود دارند.

این پروژه ۵۵ میلیون یورویی به بازتولید مکان، دمای هوا و میراث هنری محل اصلی این غار پرداخته است که در آن آثار حکاکی شده، جای دست و بیش از چهارصد نقاشی با ذغال سنگ و خاک رس از اسب، خرس، کرگدن و فیل موجود است.

پاسکال تراس، رییس این غار شبیه سازی شده می گوید: «ما در جریان این شبیه سازی، با مجسمه سازان، جعل کنندگان و نقاشان کار کردیم. با کارشناسانی کار کردیم که بطور کامل غار شووِه را بازسازی کردند. اینجا مکانی است که بر روی بشریت باز خواهد بود و هر کسی می تواند از آن بازدید کند و این مکان بقدری جادویی است که شما متوجه نخواهید شد که اینجا مدلی شبیه سازی شده از غار اصلی است.»

غار شووه در دسامبر سال ۱۹۹۴ میلادی در جریان یک اکتشاف توسط ژان-ماری شووِه، الیت برونل و کریستیان هیلر غارشناسان غیر حرفه ای کشف شد. عموم مردم هرگز اجازه بازدید از غار اصلی را نیافتند.

غار شووه که به عنوان غار «پن دارک» (Caverne du Pont-d’Arc) هم شناخته می شود وسیع ترین قطعه به جا مانده از میراث فرهنگی دوران اوریگناشاین یا دوران پارینه سنگی نوین است که مربوط به ۳۰ هزار تا ۳۷ هزار سال پیش می شود.

تصور می شود که تا سال ۱۹۹۴ سنگی بزرگ بر روی ورودی غار افتاده بود و باعث شده بود که دسترسی به این غار ممکن نباشد. این غار در سال ۲۰۱۴ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

ماری باردیسا، حفاظت کننده غار شووِه می گوید: «اسبهایی که باعث شهرت این صفحات بزرگ غار شدند را معمولا از روبرو می بینیم، کافی است کمی به طرف دیگر آن بروید و ببینید که اسبها تکان می خورند. در اصل این یک نقاشی سه بعدی است.»

نقاشی از حیوانات بر روی دیوارهای غار در فضایی نیم کیلومتری ادامه می یابد که معادل هشت هزار و پانصد متر مربع است. ۴۲۴ حیوان از ۱۴ گونه مختلف بر روی این دیوارها نقاشی شده اند. این حیوانها اکثر درنده هستند و این امر ویژگی خاص این غار در برابر غارهایی با نقاشی های مشابه است که اکثر مربوط به دورانی نزدیکتر می شوند.

طراحی های غار بقدری دقیق و واضح بودند که برخی از محققان به اصالت آنها شک کردند. پائولو رودریگز، دستیار محافظت کننده غار می گوید: «این مجموعه ای واقعا باشکوه است که به نقاشی سه بعدی محدود نمی شود زیرا از پشت با تصویر یک گاومیش ادامه پیدا می کند.»

ژان کلوت، کارشناس هنر غاری می گوید: «دیوارها و جنبه زمین شناسی غار همانطوری که بوده شبیه سازی شده است و نقاشی ها هم بسیار دقیق هستند. امری که احساسات شما را بر می انگیزد و فکر کنم که مردم از دیدن اینجا شگفت زده شوند.»

محل شبیه سازی شده غار شووِه از روز ۵ اردیبهشت به روی بازدیدکنندگان گشوده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟