نمایشگاه «ناپلئون و پاریس» در آستانه دویستمین سالگرد جنگ واترلو

نمایشگاه «ناپلئون و پاریس» در آستانه دویستمین سالگرد جنگ واترلو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاهی در پاریس که به صد روز آخر امپراطوری ناپلئون پیش از جنگ واترلو و علاقه او به پاریس اختصاص دارد، به روی بازدید کنندگان گشوده شد. در دوران

آگهی

نمایشگاهی در پاریس که به صد روز آخر امپراطوری ناپلئون پیش از جنگ واترلو و علاقه او به پاریس اختصاص دارد، به روی بازدید کنندگان گشوده شد.

در دوران حکومت ناپلئون، پاریس به مرکز سیاسی، دیپلماتیک و زندگی اجتماعی امپراطوری آن زمان فرانسه تبدیل شده بود. ناپلئون بناپارت که یکی از جذاب ترین چهره های تاریخ فرانسه است، از لحاظ سابقه شهری با ساختن زیرساختهایی که پاریس را به شهری مدرن تبدیل کرد شناخته می شود.

فیلیپ دوکربونیه، مشاور تاریخی و حفاظت از میراث فرهنگی مثالهای مختلفی از اینکه ناپلئون چگونه شهر را گسترش داد ارائه می کند. او می گوید: «او سه پل و پیاده روهای بیشتر ساخت. پلاک گذاری خانه ها در خیابانها را بهبود بخشید. مسیرهای گردش آب را با ساختن فواره های بسیار گسترش داد در حالی که مشکل آب در آن زمان بسیار مهم بود. ناپلئون حتی در زمان جنگ هم بسیار به فکر پایتختش بود، حتی وقتی در عمق روسیه یا در کرملین مسکو بود. حتی وقتی مسکو در آتش می سوخت او در حال صدور قوانین و دستورالعمل برای تئاتر “کمدی فرانسز” در پاریس بود.»

این نمایشگاه، ۱۳۴ حکاکی، حدود صد سکه، نشان و مدال، ۵۳ نقاشی، دهها نقشه معماری، هشت دست لباس، هفت اثر عکاسی، پنج مدل مینیاتوری، یک نمایش اسلاید و صفحه ای نمایش که قطعات تصویری را نشان می دهد، شامل می شود.

فرانک سامسون، یک طرفدار ناپلئون بناپارت می گوید: «فکر کنم که ارتباط دادن امپراطوری با پاریس و ناپلئون ایده بسیار خوبی بود. ما در دوره بزرگداشت دویست سالگی آن دوره هستیم. ده روز پیش، ما گرامیداشت ورود ناپلئون به پاریس را داشتیم که این صحنه ای از آن روز است.»

این نمایشگاه در موزه کارناواله در پاریس که به تاریخ پایتخت فرانسه اختصاص دارد برگزار شده است. نمایشگاه «ناپلئون و پاریس: رویاهای یک پایتخت» تا هشتم شهریور ادامه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟