Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نمایش آثار نقاش نوآور اسپانیایی، در پاریس

نمایش آثار نقاش نوآور اسپانیایی، در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیه گو وِلاسکِز، نقاش اسپانیایی قرن هفده میلادی در زمان حیاتش چهره همه را، از پاپ گرفته تا مردم عادی، نقاشی کرده است. مهارت ویژه او در خلق آثارش

آگهی

دیه گو وِلاسکِز، نقاش اسپانیایی قرن هفده میلادی در زمان حیاتش چهره همه را، از پاپ گرفته تا مردم عادی، نقاشی کرده است.

مهارت ویژه او در خلق آثارش باعث شد که در بیست سالگی، به خانواده سلطنتی اسپانیا نزدیک شود. ادوارد مانه، نقاش مشهور فرانسوی قرن نوزده معتقد بود که ولاسکز بزرگترین نقاشی است که تا آن زمان وجود داشته است.

هم اکنون در «گراند پله» شهر پاریس، مجموعه ای از آثار این نقاش برجسته به نمایش گذاشته شده است. گیوم کینتز، متصدی نمایشگاه می گوید: «درباره جایگاه ولاسکز در تاریخ می توان گفت که او هنرمندِ اصلیِ قدرتمندترین مرد در آغاز قرن هفده بود. همچنین در تاریخ هنر، به او مانند “نقاش نقاشان” نگاه می کردند، یعنی همانطور که «ادوارد مانه» او را تعریف می کرد.»

گیوم کینتز می افزاید: «او کسی بود که می خواست تجدد و نوآوری در سنت نقاشی اسپانیا بویژه در بخش نقاشی از صورت (پرتره) وارد شود. او با سبکی که در آن زمان چهره های سلطنتی نقاشی می شد مخالفت کرد یعنی نقاشی هایی بسیار خنثی و سرد و کسل کننده. او سعی داشت واقعیت، زندگی و زمان حال را وارد دنیای این نقاشیها کند. جادویی که ولاسکز وارد این تابلوها کرد این بود که موفق شد کاری کند که اکنون حس می کنیم هوا در این تابلوها در جریان است.»

تاثیر سبک ولاسکز را هنوز هم می توان در نقاشی های مدرن مشاهده کرد. این نمایشگاه تا ۲۲ تیرماه برای بازدید علاقمندان دایر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟