اپرای دون جیووانی در مونته کارلو

اپرای دون جیووانی در مونته کارلو
نگارش از Euronews

دون جیووانی موتزارت، درامی شاد که از عذاب شهوت و در عین حال ناخشنودی پرده برمی دارد.

این یکی از موفقیتهای اپرای مونته کارلوست که میزبان این اپراست. هنرمندانی چون «اروین اشروت» در نقش دون جیووانی در این اوپرا هنرنمایی می کنند. عاشقان موزیک کلاسیک بی شک نمی توانند از کنار این هنرنماییِ رویایی بگذرند.

اروین اشروت می گوید: «مانند همه افراد بشر این مرد نیز به غیرممکن تمایل دارد. یعنی خودآگاهی، خرد و امنیت. اما فکر می کنم مایه و مبنای زندگی شک باشد.»

سونیا یونشوا، در نقش دونا الویرا می گوید: «فکر می کنم که الویرا به دون جیووانی کشش دارد. من دونا الویرای عاشق، پرشور، لطیف و کمی بچه را تصور می کنم. همچنین زنی که دنیای عشق و لذتهای جنسی را درمی یابد اما متاسفانه با یک هیولا. از موضوعی که بسیار لذت بردم اینست که این ساده لوحی و خلوص ممکن است احساساتی را در هیولا یعنی دون جیووانی ایجاد کند.»

پاتریسیا سییوفی در نقش دونا آنا می گوید: «آیا نقش دونا آنا به من اجازه خواهد داد تا اموری که در زندگی واقعی انجام نمی دهم را تحقق بخشم؟ با این نقش یاد گرفتم که با احساسات مواجه شوم به درون خود بنگرم و بین یک رابطه عاشقانه واقعی و غیرواقعی تفکیک قائل شوم. با کمک همه این شخصیتهایی که داشتم، آموختم عمیقا به زندگی بپردازم.»

اروین اشروت در ادامه می گوید: «دون جیووانی یک پرسناژ تخیلی است. زمانی که از من می پرسند چرا این نقش را خوب اجرا می کنم می گویم بخاطر خانه ام، عشقم و این شخصیتها. اما مردم به من پاسخ می دهند، تلاش بیهوده است. شما همیشه یک کلیشه در ذهن دارید و آن مرد لاتینی است از اروگوئه با صدایی جذاب. گفتن نه فایده ای ندارد زیرا همیشه کلیشه ها برنده هستند.»