Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض کشورهای سنی به فیلم «محمد» ساخته مجید مجیدی

اعتراض کشورهای سنی به فیلم «محمد» ساخته مجید مجیدی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلمی چندین میلیون دلاری براساس زندگی محمد، پیامبر اسلام موجب اعتراض در کشورهای سنی شده است که در آنها نمایش تصویر پیامبر ممنوع است. پر خرج ترین فیلم

آگهی

فیلمی چندین میلیون دلاری براساس زندگی محمد، پیامبر اسلام موجب اعتراض در کشورهای سنی شده است که در آنها نمایش تصویر پیامبر ممنوع است.

پر خرج ترین فیلم تاریخ سینمای ایران با بودجه ای سی میلیون دلاری کودکی محمد را از زمان تولد در مکه تا دوازده سالگی نشان می دهد. این فیلم اولین قسمت از یک سه گانه درباره زندگی پیامبر اسلام است.

مرکز اسلامی الازهر در مصر از ایران خواسته است که نمایش این فیلم را ممنوع کند زیرا حرمت و جایگاه پیام آور خدا را زیر سوال می برد.

مجید مجیدی، کارگردان ایرانی می گوید که هدفش ارائه تصویر درست از اسلام و پیامبرش به جهان بوده است.

مجید مجیدی در مورد مخالفتهای الازهر می گوید: «برای این دغدغه ها احترام قائل هستم ولی سوال اینجا است که بالاخره ما پیامبر خودمان را چطور باید به دنیا معرفی کنیم؟ می دانید که رسانه امروز نقش تاثیر گذاری دارد و من تلاش کردم که تصویری از پیامبر ارائه کنم که قرائت صحیح و درستی از وجود مقدس ایشان باشد. ما قائل هستیم که پیامبر ما، پیامبر رحمه العالمین است.»

فیلم مجیدی چهره پیامبر را نشان نخواهد داد و برای این امر او با ویتوریو استورارو، فیلمبردار ایتالیایی و برنده سه جایزه اسکار کار کرده است تا با نورانی کردن زیاد، راهی برای نشان ندادن چهره پیامبر بیابند.

بخش زیادی از این فیلم در شهرک سینمایی ای وسیعی در نزدیکی شهر قم فیلمبرداری شده است.

انتظار می رود که فیلم «محمد» تابستان امسال در ایران و خارج از آن اکران شود. در عین حال قطر طرح فیلمی با بودجه یک میلیارد دلاری در مورد پیامبر را اعلام کرده است که بری ازبرن، تهیه کننده فیلم ارباب حلقه ها نیز در آن مشارکت خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از بیانیهٔ سیاسی تا درام مخاطب‌پسند؛ منتقدان دربارهٔ خورشید مجیدی چه گفتند؟

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید