Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موزه ای با آثار هنری سه بعدی در مانیل

موزه ای با آثار هنری سه بعدی در مانیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موجوداتی غول پیکر به شکلی اغواگرایانه بازدیدکنندگان را در موزه هنر سه بعدی مانیل در فیلیپین به وحشت می اندازند. بر خلاف بسیاری از موزه ها که بازدید

آگهی

موجوداتی غول پیکر به شکلی اغواگرایانه بازدیدکنندگان را در موزه هنر سه بعدی مانیل در فیلیپین به وحشت می اندازند.

بر خلاف بسیاری از موزه ها که بازدید کنندگان باید با فاصله از تابلوها به تعمق در آثار هنری بپردازند، در اینجا بازدید کننده خود بخشی از نقاشی می شود. بازدیدکنندگان حتی می توانند از آثار هنری بالا بروند و ایده های منحصر به فرد خودشان را بر روی آثار اجرا کنند. رویکردی تفننی به هنر که بازدید کنندگان را مجذوب کرده است.

موزه «هنر در جزیره» بزرگترین موزه هنر تعاملی در فیلیپین با بیش از ۲۰۰ نقاشی است که بیشتر آنها سه بعدی هستند.

یکی از بازدیدکنندگان می گوید: «شگفت انگیز است، خود کیفیت آثار هنری به تنهایی شگفت انگیز است علاوه بر آن، اینکه آنها به زاویه های دید مختلف و تعامل مردم با آنها هم فکر کرده اند شگفت انگیز است.»

این موزه چشم اندازهای جدیدی از شاهکارهای قدیمی را پیش چشم بازدیدکنندگان می گذارد. بازدید کننده می تواند مقبره های مصر قدیم را کشف کند و یا تصمیم بگیرد که در کجای نقاشی جای بگیرد. در تابلوی مشهور ادموند بلر لیتون بازدیدکننده می تواند با توجه به زاویه دید تبدیل به قربانی ملکه شود در حالی که در نقاشی اصلی ملکه در حال تقدیر از یک شوالیه است.

یکی دیگر از بازدیدکنندگان می گوید: «در موزه های دیگر شما باید خیلی جدی باشید اما در این موزه می توانید مسخره بازی کنید که این قسمت خوبش است. امری که باعث می شود شما هنر را بیشتر دوست بدارید چرا که اینجا آثار هنری مشهور زیادی هست و می توانید با آنها بازی و تفریح کنید.»

این موزه دو طبقه در مکانی که پیش از این یک ایستگاه اتوبوس بوده ساخته شده است و ۳۸۰۰ متر مربع مساحت دارد و دارای یازده منطقه مختص به بازتولید سه بعدی آثار مشهور هنری از جمله آثار مصر قدیم است.
این موزه در ماه دسامبر۲۰۱۴ افتتاح شد و آثار سه بعدی آن توسط چهار طراح گرافیک فیلیپینی و هجده هنرمند کره ای خلق شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟