Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برگزاری هفته مد لیسبون

برگزاری هفته مد لیسبون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهل و چهارمین هفته مد لیسبون روز جمعه ۲۲ اسفند با موضوع «کنجکاوی» در پایتخت پرتغال آغاز شد. بیش از ۳۰ طراح پرتغالی مجموعه فصل پاییز-زمستان ۲۰۱۵ خود

آگهی

چهل و چهارمین هفته مد لیسبون روز جمعه ۲۲ اسفند با موضوع «کنجکاوی» در پایتخت پرتغال آغاز شد.

بیش از ۳۰ طراح پرتغالی مجموعه فصل پاییز-زمستان ۲۰۱۵ خود را آخر هفته گذشته نمایش دادند. در اینجا نگاهی می اندازیم به برخی از طراحانی که مجموعه هایشان به نمایش در آمد:

الگا نورونها

الگا نورونها، طراح ساکن لندن مجموعه ای اصیل را ارائه کرد که قرار است به عنوان پوست دوم فرد عمل کند. لباسها به گونه ای خیاطی شده اند تا به شکلی استعاری، مجاری پیچیده گردش خون را آشکار کنند.

ریکاردو آندرز

ریکاردو آندرز، طراح ساکن پورتو مجموعه اش به نام «بلند» را نمایش داد که شامل پوششهای ضخیم و تیره پوشیده شده توسط مانکنهای دوجنسیتی طاس می شد. این مجموعه با لباسهای کلیسایی و یقه های کشیشی حالتی پاک و منزه داشت.

دینو آلوز

دینو آلوز، پوششهایی کاملا سیاه را با رنگهای روشنتر ترکیب کرده است. مجموعه ای که می خواهد پیامی برای ایمان و امید باشد. طراح این مجموعه می گوید که از زنان مناطق روستایی الهام گرفته است که همیشه لباسهای سیاه می پوشند.

ریکاردو پرتو

مجموعه ریکاردو پرتو به نام «شورش آرام» در دومین روز هفته مد لیسبون به نمایش درآمد. این مجموعه نمایشی از ظرافت و خویشتنداری است، بازتابی از زن معاصر که با چالشهای امروزی روبه رو است.

الکساندر پروتیک

الکساندر پروتیک، طراح اهل صربستان که از سال ۱۹۹۹ در پرتغال مستقر است مجموعه ای را ارائه کرده است که از آثار نقاش آمریکایی جورجیا اکیف (Georgia O’Keeffe) الهام گرفته است. این مجموعه ترکیبی است از اشکال هندسی، ساختارها، اشکال روان و رنگهایی همچون رنگ مروارید، سفید، سیاه، طلایی و نقره ای.

فیلیپه فایسکا

فیلیپه فایسکا، مجموعه ای با پیام همبستگی ارائه نموده است.
او به همکاری با سازمانی غیر دولتی که به برگزاری کارگاه های آموزشی برای کودکان سرطانی می پردازد دعوت شده است. نتیجه کار در راهرو نمایش با طرحهایی با رنگهای سیاه و سفید طراحی شده توسط خود کودکان قابل مشاهده بود.

پارچه هایی از جنس نخ، چرم، کتان و اسفنج فشرده (نئوپرن) و ابریشم در این مجموعه استفاده شده اند.

نونو گاما

نونو گاما از یکی از آثار ادبی مهم پرتغال به نام «اس لوسیاداس» الهام گرفته است. شعری حماسی از لوییز واز دوکامس، که داستانهای قهرمانانه پرتغالیهای خارج از کشور را روایت می کند. لباسهای سیاه شبح مانند همراه با حجم های روی هم افتاده این مجموعه برای طراح این مجموعه تجسمی از آن قهرمانان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟