آشنایی با دو پدیده موسیقی پاپ از کشور بریتانیا

آشنایی با دو پدیده موسیقی پاپ از کشور بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه بریتانیایی The Shires که دو هفته پیش نخستین آلبوم خود به نام Brave را به بازار ارائه کرده بود، این هفته در جمع بهترین های هفته بریتانیا قرار

گروه بریتانیایی The Shires که دو هفته پیش نخستین آلبوم خود به نام Brave را به بازار ارائه کرده بود، این هفته در جمع بهترین های هفته بریتانیا قرار گرفت. ترانه های آنها به سبک «کانتری» یعنی موسیقی محلی آمریکایی نوشته و نواخته شده است. سبکی که تا پیش از این آلبوم، آنقدرها در بریتانیا هوادار نداشته است.
کریسی رودیس می گوید: «به نظر من، ما کاری را کردیم که دوست داریم؛ بی تردید سختی ها و فشارهایی را متحمل شدیم، اما ما سبک کانتری را دوست داریم هرچند بریتانیایی هستم و هویت خود را داریم. همه مراحل کاری لذت بخش بود؛ از نوشتن ترانه ها تا اجرای و ضبط، همه مراحل، لذت بخش بود.»
النا هندرسون در آستانه نوزده سالگی رویایش را تحقق بخشیده است. خواننده و آهنگساز بریتانیایی پس از سپری کردن یک دوره در آمریکا با آلبومی تازه به زادگاه خود بازگشته و در اندک زمانی موفق شده است که موفقیت چشمگیری بدست آورد.
وی درباره یکی از این ترانه های آلبوم اخیرش می گوید: «ماجرای ترانه Mirror Man زندگی مرد جوان خودخواهی و مغروری ست که بسیاری از دختران نسل من در زندگی خود، تجربه کرده و شناخته اند. مدتی بود که می خواستم درباره اینگونه افراد چیزی بنویسم. راستش خشمی داشتم که باید فریادش می زدم اما فکر نمی کردم که در این آلبوم جایی داشته باشد. بخشی از آن از روحیه کمی مشکوک و تلخ من ناشی می شود که شاید به نظر برخی بیش از اندازه اغراق آمیز باشد.»

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟