Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مد پاریس: شنل، مککوئین و دیگران

مد پاریس: شنل، مککوئین و دیگران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارل لاگرفلد، طراح لباس مشهور «شنل»، تازه ترین مجموعه خود را در فضایی شبیه به یک رستوران پاریسی به نمایش گذاشت. وفادار به سبک و سیاق همیشگی اش،

آگهی

کارل لاگرفلد، طراح لباس مشهور «شنل»، تازه ترین مجموعه خود را در فضایی شبیه به یک رستوران پاریسی به نمایش گذاشت. وفادار به سبک و سیاق همیشگی اش، لاگرفلد این بار نیز لباس هایی تلفیقی و در عین حال نامتعارف خلق کرده که نظر مثبت اکثر منتقدان و کارشناسان مد را به همراه داشته است.

ایریس فن هرپن، طراح جوان هلندی با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، مجموعه ای ارایه کرده که ترکیبی از مد و معماری و داستان های علمی تخیلی است. وی در این مورد می گوید: «در این مجموعه از نوعی آلیاژ فلزی خاص که بسیار سبک و نازک است استفاده کردم. آلیاژی که زنگ نمی زند. رنگ لباس را نیز با اعمال حرارت بالا بر روی این آلیاژ تولید کردیم. در واقع برای ما، راه و روش طبیعی ساخت لباس ها اهمیت ویژه ای داشت.»

لباس هایی به راستی یگانه که بیش از هر چیز به مجمسه هایی اسطوره ای یا تخیلی می مانند و بی تردید توجه خوانندگان و آهنگسازانی چون لیدی گاگا و بیورک را جلب خواهند کرد. این نمایشگاه در حال حاضر در موزه توکیو شهر پاریس در جریان است.

کلکسیون این فصل آلکساندر مککوئین را سارا برتون طراحی کرده است. مجموعه ای که تحت تاثیر لباس های دوران ویکتوریا در اواخر نوزدهم میلادی است. سلما هایک، همسر فرانسوا هانری پینو، مدیر مارک آلکساندر مککوئین می گوید: «مجموعه زیبایی است، نوعی آزادی و رهایی در لباس وجود دارد که باوجود طرح های پر کار و جزئیات فراوان، حس بسیار مطبوعی دارد. شانس این را داشتم که در پشت صحنه جزئیات کار را از نزدیک ببینیم. واقعا تکان دهنده بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟