نگاهی به هفته مد پاریس

نگاهی به هفته مد پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته مد پاریس یکی از معتبرترین مکانهای معرفی مدهای جدید دنیاست که از سال 1973، دو بار در سال در پایتخت فرانسه برگزار می شود. گلچین لباسهای

آگهی

هفته مد پاریس یکی از معتبرترین مکانهای معرفی مدهای جدید دنیاست که از سال 1973، دو بار در سال در پایتخت فرانسه برگزار می شود.

گلچین لباسهای پاییزه-زمستانه با حضور طراحان مشهور دنیا، برندها و فعالان حوزه پوشاک در معرض دید عموم قرار گرفته است.

دیور

راف سیمونز ، طراح مشهور بلژیکی سبک ساده گرایی یا مینیمالیسم با الهام از فضای حاکم بر دهه 1970 میلادی، لباسهای جدید «کریستین دیور» را طراحی کرده. گلچینی منحصر بفرد که در ورودی موزه لوور در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مانتوها و چکمه ها بلند هستند و کتهایی از پوست روباه و بلوزهایی منقش به تصاویر جانوران انتزاعی ارائه شده است.

میاکه

ایسی میاکه، طراح ژاپنی که در اروپا هم علاقمندان زیادی دارد از گلچین پاییزه-زمستانه خود در هفته مد پاریس رونمایی کرد. لباسهای چند لایه زخیم که در آنها تنوع رنگ، نقشی محوری دارد.

کنزو

موضوع گلچین پاییزه-زمستانه «کنزو» در هفته مد پاریس را جنگل و طبیعت تشکیل می داد. مدلها با پوششهایی به رنگ جنگل روی صحنه آمدند، نوعی محافظ در برابر سرمای زمستان، با قدرت استتار بالا و خلاقیت منحصر بفرد در ترکیب رنگها و اثر نور بر روی آنها.

موگلر

گلچین «تیری موگلر» هم علاقمندان زیادی پیدا کرد. لباسهای کوتاه، عمدتا با نقش های کامپیوتری. دیوید کوما، در طراحی های جدید خود از رنگهای متضاد مثل سفید و سیاه استفاده زیادی کرده است.

این برای دومین بار است که این طراح گرجستانی، آثار خود را در هفته مد پاریس عرضه می کند.

مانیش آروا

و در پایان به طراحی های فانتزی مانیش آروچرا در هفته مد پاریس می پردازیم که نمایی از شاهزاده خانم های جنگجو را در کنار روسای قبایل با لباسهایی به رنگهای طلایی و صورتی ارائه کرده است.

طراحی های آرورای هندی درست مثل طراحی های جان گالیانوی بریتانیایی بواسطه رنگارنگ بودن آنها، زبانزد دست اندرکاران دنیای مد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟