نخستین اکران فیلم «۵۰ سایه گری» در جشنواره فیلم برلین

نخستین اکران فیلم «۵۰ سایه گری» در جشنواره فیلم برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «۵۰ سایه گری»،Fifty Shades of Grey، به کارگردانی سام تیلور جانسون، برای نخستین بار در جشنواره فیلم برلین برای عموم اکران شد. این فیلم که با

آگهی

فیلم «۵۰ سایه گری»،Fifty Shades of Grey، به کارگردانی سام تیلور جانسون، برای نخستین بار در جشنواره فیلم برلین برای عموم اکران شد.

این فیلم که با اقتباس از کتابی به همین نام ساخته شده است، روابط جنسی یک بازرگان موفق جوان را با یک دختر دانشجوی ادبیات به تصویر می کشد.

رمان اروتیک «۵۰ سایه گری»، که در سال ۲۰۱۱ از پرفروشترین کتاب ها بود، به دلیل توصیف عریانِ روابط جنسی نامتعارف میان یک زن و مرد، بسیار خبرساز و بحث برانگیز شد.

جیمی دورنان، ایفاگر نقش کریستین گری درباره استقبال از این اثر می گوید: «به نظر می رسد فیلم به طبع بسیاری خوش آمده است. آمار فروش کتاب یکصد میلیون خواننده را نشان می دهد. توضیح دادنش سخت است. ولی افرادی خواهند بود که فبل از بیرون آمدن از سالن نظری دارند و نمی توانید جلوی آن ها را بگیرید. این یک امتیاز برای آن ها است.»

داکوتا جانسون، ایفاگر نقش آناستازیا، چره مقابل گری در فیلم می گوید: «هرچه آناستازیا انجام می دهد انتخاب خود اوست و همه چیز با توافق پیش می رود. در فیلم هیچ کس مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد.

ای ال جیمز، نویسنمده رمان «۵۰ سایه گری» می گوید:«فکر می کنم زنان عموما طرفدار قصه های عاشقانه هستند. در این داستان یک زن فوق العاده قوی داریم که توانایی های خودش را درست نمی شناسد. از طرف دیگر هم با مردی طرفیم که از اساس فرد شکننده ای است و دختر ماجرا جمع و جورش می کند. این همان کاری است که همه زن ها دوست دارند انجام دهند. رویایی است. باید با آن رو به رو شد.»

روزنامه نگارانی که در اکران عمومی این فیلم شرکت کردند، نظرهای متفاوتی درباره «۵۰ سایه گری» داشتند.

«۵۰ سایه گری»، سیزدهم فوریه، شب ولنتاین، در سینماهای آمریکا و اروپا به روی پرده خواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد