روایتی متفاوت از جنگ اول جهانی در فیلم «عهد جوانی»

روایتی متفاوت از جنگ اول جهانی در فیلم «عهد جوانی»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «عهد جوانی» داستان «ورا بریتین» را روایت می کند که در جریان جنگ جهانی اول تحصیل را رها کرد تا داوطلبانه به عنوان پرستار در لندن، مالت و فرانسه

آگهی

فیلم «عهد جوانی» داستان «ورا بریتین» را روایت می کند که در جریان جنگ جهانی اول تحصیل را رها کرد تا داوطلبانه به عنوان پرستار در لندن، مالت و فرانسه خدمت کند. او بعدا نویسنده و فعال طرفدار صلح شد.

بازیگر سوئدی «آلیسیا ویکاندر» در نقش «ورا» و «کیت هارینگتون» در نقش نامزد او «رولاند» ظاهر می شوند.

ویکاندر درباره جنبه احساسی فیلمبرداری می گوید: «خیلی سخت و فشرده بود. تجربه خارق العاده ای بود، من به عقب که نگاه می کنم می بینم که ما هشت، نه صحنه را در یک روز فیلم گرفتیم که خیلی زیاد است. ما کل فیلم را در هفت هفته فیلمبرداری کردیم، کار سنگینی بود. من میخواستم که عدالت را در مورد این زن رعایت کنم. صحنه های احساسی زیادی وجود داشت.»

اگرچه فیلم آثار دلخراش جنگ را نشان می دهد، اما از زیاد نشان دادن صحنه های نبرد خودداری می کند و در مقابل تاثیرات آن را نشان می دهد.

«عهد جوانی» اولین فیلم کارگردان آن «جیمز کنت» است که بیشتر به خاطر فیلم های مستندش شناخته می شود. کنت می خواست که چهره این فیلم از سایر درام های جنگی متفاوت باشد.

او در مورد تضاد بین صحنه های زمان جنگ با قبل از آن می گوید: «آنها یک تابستان را درست قبل از فاجعه داشتند و شما در فیلم می بینید که ما مرتب به ورا نزدیکتر می شویم. در نتیجه در زمان جنگ و بعد از آن، ما از نظر روانی به او و چالشهای پیش رویش نزدیک هستیم.»

هرینگتن درباره تفاوت این فیلم با سایر فیلمهای جنگی می گوید: «من کمتر فیلمی می شناسم، و حتی شاید هیچ فیلمی نمی شناسم که تا این اندازه به جای مردان در جبهه، به زنان پشت جبهه پرداخته باشد. این جنبه از جنگ آن چیزی است که کتاب ورا بریتین به ما نشان می دهد.»

فیلم «عهد جوانی» اینک در بریتانیا و ایرلند اکران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد