همبستگی ستارگان دنیای هنر با قربانیان شارلی ابدو

همبستگی ستارگان دنیای هنر با قربانیان شارلی ابدو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«Je suis charlie»، من شارلی هستم. هزاران هزار نفر از مردم جهان از سیدنی گرفته تا مکزیکو سیتی، لیزبون و مونترآل، همبستگی خود را با این عبارت با

آگهی

«Je suis charlie»، من شارلی هستم. هزاران هزار نفر از مردم جهان از سیدنی گرفته تا مکزیکو سیتی، لیزبون و مونترآل، همبستگی خود را با این عبارت با قربانیان کشتار در دفتر تحریریه هفته نامه فکاهی شارلی ابدو نشان دادند.

این موج به دنیای سینما هم رسید. در لندن مراسم نخستین اکران فیلم فانتزی موزیکال Into the Woods (در جنگل)، تحت تاثیر این رخداد قرار گرفت.

مریل استریپ، هنرپیشه سرشناس آمریکایی و ایفاگر نقش اول زن این اثر با اشاره به موسیقی متن فیلم که Giants in the sky نام دارد گفت: « خبرهای بد زیادی به ما رسیده است. همه اینها هم نشان می دهد موجودات شرِ آسمانی خلاصه هبوط خواهند کرد.» او درباره کشتار در شارلی ابدو گفت: « وحشتناک بود، وحشتناک. واقعا تاسف آور بود. پادزهر آن این است که با شادی، مدارا و دقت زندگی کنیم.»

امیلی بلانت، دیگر ستاره این فیلم، درباره همین حادثه گفت: «این ها نشانه های بدی است که به ما می گویند تا چه حد در این دنیا باید مراقب حرف زدنمان باشیم. واقعا هولناک است.»

اولیویه مگاتون، کارگردان فیلم «درجنگل» با اشاره به کشتار هیات تحریریه بی دفاع شارلی ابدو گفت: «نمی شود با هیچ واژه ای این حادثه را توصیف کرد. قربانیان فقط هنرمند و کاریکاتوریست بودند. اسلحه ای نداشتند. واقعا نمی فهمم دنیا به کجا می رود، چه بر سر اروپای قدیم آمده است؟»

فارست ویتکر، هنرپیشه سرشناس آمریکایی که در این مراسم حضور داشت گفت: «واقعا تاسف آور است که مردم را اینطور بکشیم. نمی دانم چطور با این مساله برخورد خواهیم کرد. هنوز دنیا را کاملا سر و سامان نداده ایم. باید این مساله را فهمید و شناخت.»

جانی هالیدی، ستاره مشهور موسیقی راک فرانسه و بسیاری دیگر از هنرمندان، خوانندگان و سینماگران جهان هم به کمپین «من شارلی هستم» پیوسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد