نمایشگاهی از وسایل شخصی الویس پریسلی در لندن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نمایشگاهی از وسایل شخصی الویس پریسلی در لندن

بیش از سیصد قطعه از اشیاء و وسایل متعلق به الویس پریسلی، خواننده مشهور آمریکایی برای اولین بار از سوی خانواده اش در لندن به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه عرضه آثار او در اروپا محسوب می شود روز ۱۲ دسامبر برای بازدید عموم گشایش یافت. در میان آثار به نمایش درآمده می توان گیتار و بخشی از جواهرات شخصی او، اتومبیل و حتی نامه ریچارد نیکسون، رییس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا به او را مشاهده کرد.

کیف پول الویس که در آن عکسی از لیزا دخترش وجود داشت و کلید های شخصی اش برای عمارت گریسلند از دیگر نمونه های به نمایش گذاشته شده هستند.

آنی مرشز، مدیر آرشیو عمارت گریسلند می گوید: «ما سعی کردیم پشت صحنه های زندگی او را نشان دهیم. شما را وارد گریسلند کنیم یعنی جایی که او وقتش را با دوستان و خانواده اش می گذراند؛ همه چیز از کلید گریسلند گرفته تا کیف پولی که همراه داشت و عکسی از دخترش که در آن گذاشته بود. ما همچنین چیزهایی از دوران کودکی اش را که توسط مادرش حفظ شده بود، به نمایش گذاشتیم. مانند کارنامه سال سوم تحصیل و اولین جعبه مداد رنگی که داشته. سعی داشتیم تا در مردم این حس را که بوجود آوریم که الویس چه کسی بوده است.»

تقریبا چهار دهه پس از مرگ الویس، او هنوز طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.

دیوید وید، مدیر انجمن طرفداران الویس معتقد است که الویس به دلیل کاریزمایی که داشته تا این حد محبوب است.

او که الویس را در سال ۱۹۷۷ میلادی قبل از مرگ ناگهانی اش ملاقات کرده، می گوید: «چیزی که به یاد می آورم این حقیقت است که قبل از اینکه او روی صحنه بیاید، می دانستم که او در آنجاست. او قطعا پشت پرده بود و من جاذبه اش را حس می کردم. موهای پشت گردنم راست شد. او چیزی داشت که دیگران فاقد آن بودند و البته صدایش و نگاهش… احتمالا او تنها مردی است که همیشه بدون هیچ شرمی می توانم بگویم که زیبا بود. او جوان زیبایی بود. به همین سادگی.»

این نمایشگاه تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.