Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایشگاهی از وسایل شخصی الویس پریسلی در لندن

نمایشگاهی از وسایل شخصی الویس پریسلی در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک به چهار دهه از مرگ این خواننده مشهور آمریکایی می گذرد. اخیرا مصادف با تولد هشتاد سالگی او نمایشگاهی از متعلقات شخصی اش در لندن گشایش یافت که تا ماه اوت برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.

آگهی

بیش از سیصد قطعه از اشیاء و وسایل متعلق به الویس پریسلی، خواننده مشهور آمریکایی برای اولین بار از سوی خانواده اش در لندن به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه عرضه آثار او در اروپا محسوب می شود روز ۱۲ دسامبر برای بازدید عموم گشایش یافت. در میان آثار به نمایش درآمده می توان گیتار و بخشی از جواهرات شخصی او، اتومبیل و حتی نامه ریچارد نیکسون، رییس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا به او را مشاهده کرد.

کیف پول الویس که در آن عکسی از لیزا دخترش وجود داشت و کلید های شخصی اش برای عمارت گریسلند از دیگر نمونه های به نمایش گذاشته شده هستند.

آنی مرشز، مدیر آرشیو عمارت گریسلند می گوید: «ما سعی کردیم پشت صحنه های زندگی او را نشان دهیم. شما را وارد گریسلند کنیم یعنی جایی که او وقتش را با دوستان و خانواده اش می گذراند؛ همه چیز از کلید گریسلند گرفته تا کیف پولی که همراه داشت و عکسی از دخترش که در آن گذاشته بود. ما همچنین چیزهایی از دوران کودکی اش را که توسط مادرش حفظ شده بود، به نمایش گذاشتیم. مانند کارنامه سال سوم تحصیل و اولین جعبه مداد رنگی که داشته. سعی داشتیم تا در مردم این حس را که بوجود آوریم که الویس چه کسی بوده است.»

تقریبا چهار دهه پس از مرگ الویس، او هنوز طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.

دیوید وید، مدیر انجمن طرفداران الویس معتقد است که الویس به دلیل کاریزمایی که داشته تا این حد محبوب است.

او که الویس را در سال ۱۹۷۷ میلادی قبل از مرگ ناگهانی اش ملاقات کرده، می گوید: «چیزی که به یاد می آورم این حقیقت است که قبل از اینکه او روی صحنه بیاید، می دانستم که او در آنجاست. او قطعا پشت پرده بود و من جاذبه اش را حس می کردم. موهای پشت گردنم راست شد. او چیزی داشت که دیگران فاقد آن بودند و البته صدایش و نگاهش… احتمالا او تنها مردی است که همیشه بدون هیچ شرمی می توانم بگویم که زیبا بود. او جوان زیبایی بود. به همین سادگی.»

این نمایشگاه تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟