مکاتبات عاشقانه و گمشده مرلین مونرو حراج می شود

مکاتبات عاشقانه و گمشده مرلین مونرو حراج می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نامه های عاشقانه جو دیماجیو و آرتور میلر به مرلین مونرو در روزهای پنجم و ششم دسامبردر بورلی هیلز آمریکا به حراج گذاشته می شود.

سیصد شیء به حراج گذاشته شده، نامه های عاشقانه نوشته شده توسط آرتور میلر، نمایشنامه نویس معروف و همسر سوم مرلین مونرو را شامل می شود.

این مجموعه نامه های بسیار خصوصی، کنجکاوی آن دسته مجموعه داران آسیایی و اروپایی را که به اشیای مربوط به فرهنگ پاپ آمریکا علاقه دارند، بر می انگیزد. ارزش این نامه ها بیش از یک میلیون دلار تخمین زده می شود.

مارتین نولان مدیر اجرایی این حراج می گوید: «بیش از دویست قطعه متحیر کننده شامل نامه هایی حیرت آور به حراج گذاشته می شوند. در میان آنها، نامه هایی عالی از آرتور میلر از جو دیماجیو و حتی یک دستخط از خود مرلین مونرو وجود دارند.»

در نامه ای به دستخط مرلین مونرو به آرتور میلر، او از ناامنی هایش سخن می گوید.

بازیکن بیسبال جو دیماجیو عاشق مرلین مونرو بود. او در مراسم خاکسپاری او مرتب اشک می ریخت و به مدت بیست سال چندین بار در هفته بر سر قبر او گل می گذاشت.

در این نامه ها خوانندگان متوجه تاسف عمیق این مرد بابت شکست ازدواجش با مرلین مونرو می شوند. مارتین نولان می گوید: «روزی جو دیمجیو در سانفرانسیسکو و در خانه یک دوست در حال تماشای تلویزیون بود که مرلین مونرو جلوی دوربین آمد و با اشک طلاقش از دیماجیو را اعلام کرد. او از این خبر خیلی ناراحت شد و از اینکه گریه مرلین را می دید هم ناراحت بود مرلین واقعا برایش اهمیت داشت. او نویسنده موفقی نبود ولی نامه هایی عالی نوشته است.»

فکر کنم چیزی که از این نامه ها می فهمیم این است که مرلین واقعا مورد ستایش عاشقانه بود. اولا اگر به نامه های آرتور میلر که نویسنده موفقی بود نگاه کنید می بینید که این نامه ها بسیار توصیفی اند و وارد جزییات می شوند. او واقعا عاشق مرلین بود.»

نامه هایی از دوستان از جمله کلارک گیبل، کری گرانت و جین راسل هم در این حراج به فروش خواهند رفت.

این حراج اشیاء دیگری همچون نوار فیلمی نوزده دقیقه ای که بعد از آخرین فیلمش به او اهدا شده بود را در بر می گیرد.

در عین حال، در این حراج هیچ اثری از رابطه عاشقانه ای که او با پرزیدنت جان کندی و برادرش داشته است یافت نمی شود و اینچنین ابهام مربوط به این روابط ادامه می یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتره مشهور مرلین مونرو گران‌ترین اثر هنری قرن بیستم شد

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل