اپرایی در مکتب باروک، اینبار در سالن اپرای متروپولیتن نیویورک

با همکاری
اپرایی در مکتب باروک، اینبار در سالن اپرای متروپولیتن نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لحظه ای مکانهایی را تصور کنید که هندل، ویوالدی و رامو قطعه هایی را در موسیقی باروک خلق کردند که قرنهاست در ذهن و خاطره مردمان باقی مانده اند. موسیقی که هم طعمی از اپرای معاصر دارد و همزمان باروک است.

غوطه ور شدن در موسیقی باروک و بهترین های انرا برگزیدن هدف مدیر هنری سالن متروپولیتن نیویورک بود. کارستانی در احترام به موسیقی باروک که در آمریکای امروز کاملا ناشناخته مانده است.

غوطه ور شدن در موسیقی باروک و بهترین های انرا برگزیدن هدف مدیر هنری سالن متروپولیتن نیویورک بود. کارستانی در احترام به موسیقی باروک که در آمریکای امروز کاملا ناشناخته مانده است. اپرای جزیره آوازه خوان برگزیده ای از بهترینهای موسیقی باروک، بزرگانی چون هندل و ویوالدی.

مشهورترین خواننده زنده اپرا در نیویورک اجرا دارد. پلاسیدو دمینگو درباره حضورش در اپرای متروپولیتن نیویورک می گوید: “من برای این پروژه اهمیت زیادی قائلم، هر چقدر که نقشم آنچنان در آن پررنگ نباشد. من نقش خدای نپتون را ایفا می کنم و اما هرکسی بازبانی متفاوت این اپرا را اجرا می کند…پس از این همه قطعه های اپرای جدی که اجرا کردم، شاید ایفای شخصیت های کمدی برایم جالب باشد…”

شخصیتهای مختلفی چون اریل و جادوگر پروسپرو در اپرای جزیره آوازه خوان ایفای نقش می کنند.

خواننده زن وسوپرانوی این اپرا می گوید: “آریل الهامی است از یک زندانی تمام عیار، اگر چه با سبکبالی روی سن می رقصد، اما پاهایش در دامی گرفتارند، بالهایی دارد که به پایین تنه وصل شده اند، با ایفای این نقش می خواهم نشان دهم که این شخصیت هر چند زندانی است اما تکاپوی زیادی دارد و به جنب و جوش مشغول است، انگار کسی می خواهد آزادش کند، اندک اندک و آرام ارام، اما هیچگاه کاملا موفق به این کار نمی شود.”

تمامی شخصیتها کاملا هماهنگ با موسیقی فوق العاده ویوالدی ایفای نقش می کنند.

ایفاگر باریتون هیم می گوید: “ کالیبان دیوی است که عاشق می شود و خشمگین از اینکه می فهمد عاشقی اش خیالی بیش نبوده است. آنچنان ناامید است… فکر می کرده یگانه عاشق روی زمین است و حالا تنهای تنها شده …کسی از زندگی اش پر کشیده و رفته…برجسته کردن و نمایش احساساتی از این دست بسیار هیجان انگیز می نماید…در قطعه ای از اپرا، زمانی که سیکوراکس، مادرم، می گوید قلب عاشق شکستنی است، نمی توانم به این فکر نکنم، به زمانی که نوجوان بودم و موفقیت زیادی با دختران نداشتم… با این فکر همزمان روی سن باید گریه سردهم….”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا