Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یافتن شغل ایده آل برای جوانان اروپایی، مسیری سخت و طولانی

یافتن شغل ایده آل برای جوانان اروپایی، مسیری سخت و طولانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

این روزها در اروپا، وقتی جوانان تحصیلات خود را تمام می کنند، چندان اطمینانی به پیدا کردن کار ندارند. میزان بالای بیکاری در میان جوانان، چشم انداز شغلی روشنی به آنها نمی دهد.

جستجوی کار مناسب، به نوبه خود یک کار تمام وقت به حساب می آید که با نگرانی زیاد همراه است. با وجود مشکلات ناشی از بحران اقتصادی کنونی، یک جوان درس خوانده چگونه می تواند شغل ایده ال خودش را پیدا کند؟

این سؤال در ذهن هزاران دانشجوی ترینیتی کالج در دوبلین می گذرد. در ایرلند، نرخ بیکاری جوانان به سی درصد می رسد. شین گانون، مدیر خدمات شغلی ترینیتی کالج دوبلین می گوید: “برای یافتن کار، اول باید بدانید شغل ایده آل شما چیست و چه مهارت هایی در ارتباط با آن دارید. دومین چیز به نظر من، اینست که نقش رسانه های اجتماعی را در روند پیدا کردن کار بررسی کنیم و آماده باشیم تا از امکاناتی که توسط توییتر، لینکدین و بقیه، در این رابطه فراهم می شود استفاده کنیم.”

رونان کلی، 24 ساله با درجه مستر علوم و مدیریت، فعالانه در جستجوی شغل رویایی خود است. او معضل جستجوی کار را چنین شرح می دهد: “تمام روز دنبال کار گشتن وحشتناک است، بدبختی است، شوخی ندارد، سخت است. بیشتر شرکت ها حتی دلیل عدم استخدامشان را هم توضیح نمی دهند.”

به نظر شین گانون، مدیر خدمات شغلی کالج ترینیتی دوبلین، کارفرمایان آموزش کارمندانشان را در مسیر کار دنبال می کنند. وی می گوید: “ با نگاه به کارفرمایان می بینیم که آنها دنبال آموزش شخصی افراد نیستند، به رفتار کارمندشان دقت می کنند، بدنبال کسی هستند که روحیه یادگیری داشته باشد. بنابراین شما به این سیستم وارد می شوید مهارت هایتان را به کار می اندازید و در عین حال آموزش بیشتری در طول کار بدست می آورید و رشد می کنید.”

یک فارغ التحصیل جوان کالج ایرلند با مدرک بازاریابی، مانند هزاران جوان دیگر مطمئن است که شغل ایده آلش را در خارج از کشورش پیدا می کند. به همین دلیل فعالیت خود را بیشتر در بریتانیا و بخصوص لندن متمرکز کرده زیرا معتقد است امکانات کاری در این کشور بیشتر است و آژانس های استخدامی، کمک بیشتری به جوانان برای یافتن کار مورد نظرشان می کنند.

کارآموزی از طریق مؤسسه “شرکای آموزشی ایرلند” که کارآموزی جوانان را بعهده دارد معتقد است کارفرماها به تجربه کار در خارج اهمیت می دهند.

یکی از کارمندان این شرکت می گوید: “کار در سطح بین المللی، قابلیت شما در ارتباط گیری با مردم فرهنگ های دیگر و زبان های دیگر را بالا می برد.حتی اگر این زبان انگلیسی باشد، به هرحال کسانی که در خارج کار کرده اند مهارت های خاصی در زمینه ارتباط های بین المللی پیدا می کنند.”

پیدا کردن شغل ایده ال، یک تجربه خسته کننده و طولانی است. رونان کلی راه نجات خاص خودش را دارد. او می گوید: “تقاضای کمک کن. بدترین چیز اینست که فقط بنشینی و بگویی چرا هیچ کاری پیدا نمی کنم و بگذاری که این، بصورت یک مشکل شخصی برای تو باقی بماند. باید در این باره با کسان دیگر صحبت کنی و بدنبال راه چاره بگردی. آگهی بسیاری از شغل ها بصورت عمومی پخش نمی شود و تنها در سطح داخلی است. آنها تو را نمی شناسند، پس اگر نپرسی هرگز باخبر نمی شوی.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در جستجوی شغل ایده آل در اروپا

سفر به دنیای ترجمه و طراحی جلد کتاب در جمهوری چک

برنامه های اروپا برای نسل اراسموس