Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احیای هاکی روی یخ در ازبکستان پس از چهار دهه

احیای هاکی روی یخ در ازبکستان پس از چهار دهه
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Galina Polonskayaیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علاقه به هاکی در ازبکستان رو به افزایش است، امری که پس از سال‌ها دوباره این رشته را به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های این کشور بدل کرده است.

آگهی

جسور بیگ رستم‌خانوف، کاپیتان تیم ملی نوجوان ازبکستان، یکی از استعدادهای امیدوار کنندهٔ هاکی این کشور است. او سال گذشته طی مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا و اقیانوسیه که در مغولستان برگزار شد ۱۴ گل به ثمر رساند و تیمش را قهرمان این رقابتها کرد. 

جسور بیگ می‌گوید چابکی در تصمیم‌گیری و عمل از ویژگی‌های ضروری هر بازیکن برجستهٔ هاکی است. این قهرمان نوجوان آرزو دارد روزی در برترین لیگ هاکی دنیا بازی کند و نیز هاکی اصیل ازبکستان را به جهانیان نشان دهد.

عبدالمجید نصیروف، مربی این تیم، که خود زمانی یکی از قهرمانان هاکی ازبکستان بود، در دهه ۱۹۹۰ و پس از بسته‌شدن باشگاه‌های هاکی در ازبکستان، به اجبار از هاکی کناره‌گرفت.

فدراسیون هاکی ازبکستان سرانجام در سال ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد و عبدالمجید برای مربیگری استعدادهای جوان این کشور دعوت شد. او اکنون پس از سال‌ها به میدان یخی هاکی برگشته و مطمئن است که از نوجوان علاقه‌مند این کشور قهرمانانی برای آیندهٔ آن خواهد ساخت.

بختیار فضلی‌اف، رئیس فدراسیون هاکی ازبکستان نیز ضمن تأکید بر این‌که احیای ورزش هاکی پس از چهل سال نقشی کلیدی در ارائهٔ تصویر تازه‌ای از این کشور دارد گفت نخستین هدف فدراسیون هاکی این کشور رساندن تیم ملی آن به مسابقات قهرمانی هاکی جهان در سال ۲۰۲۵ است.

مسابقات هاکی ازبکستان در ورزشگاه تازه‌تأسیسِ «هومو آرنا»ی تاشکند، پایتخت این کشور برگزار می‌شود و با استقبال پرشور طرفداران روبه‌رو شده است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

گشت‌وگذار در پارک ملی ازبکستان

مدیریت منابع آبی برای تقویت کشاورزی در ازبکستان

از فناوری اطلاعات تا دانش روباتیک؛ آموزش‌های فوق‌برنامه در ازبکستان