Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ثروتمندترین زن آسیا در یک سال نیمی از دارایی خود را از دست داد

ساخت و ساز در چین
ساخت و ساز در چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم یانگ اگر ثروت خالص سال گذشته خود را همچنان بدون تغییر حفظ کرده بود، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در رتبه ۵۰ ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت ولی در حال حاضر او در جایگاه ۱۶۶ قرار دارد.

آگهی

یانگ هویان که با عبور ثروت خالصش از مرز ۲۴.۱ میلیارد دلاری جایگاه ششمین زن ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن آسیا را از سال ۲۰۱۹ کسب کرده بود، طی یک سال گذشته متحمل زیانی ۱۲.۴ میلیارد دلاری شده و ثروت خالص او به ۱۱.۳ میلیارد دلاری رسیده که ۵۲.۵ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرده است.

این زن ۴۰ ساله چینی مدیر هُلدینگ کانتری گاردن است که در زمینه ساخت و ساز است که در سال ۱۹۹۲ از سوی پدر او بنیانگذاری شده و از سال ۲۰۰۵ نیز یانگ هویان به جای پدر سهامدار ۶۰ درصد آن شده است. درآمد این هلدینگ در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۲۳ میلیارد یوان (۸۱ میلیارد دلار) بوده است. همسر، خواهر و پسر عموی او دیگر اعضای این هلدینگ هستند و پدر خانم یانگ نیز از اعضای ارشد حزب کمونیست چین است.

اما فروش مسکن در چین طی ۱۱ ماه متوالی روندی نزولی داشته است. چنان که از ۹ ماه پیش و با افشای بحران مالی اورگراند (Evergrande)، یکی از بزرگترین هلدینگ‌های انبوه‌ساز بخش خصوصی چین، افزون بر بازار مالی چین، سرمایه‌گذاران خارجی نیز با شوک مواجه شدند تا رکود حاکم بر بخش مسکن چین عیان شود.

پروژه‌های ساخت و ساز بسیاری از انبوه‌سازان چینی به دلیل توقف جریان ورودی ۲ تریلیون یوان (۲۹۶ میلیارد دلار) وام مسکن به این صنعت، ناتمام مانده و در این میان هُلدینگ کانتری گاردن نیز که «الگوی» انبوه‌سازان چینی لقب گرفته بود، روز چهارشنبه با فروش ۲.۸۳ میلیارد دلار هنگ کنگ (۳۶۱ میلیون دلار) از سهام خود، کمبود شدید نقدینگی خود را بروز داد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم یانگ اگر ثروت خالص سال گذشته خود را همچنان بدون تغییر حفظ کرده بود، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در رتبه ۵۰ ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت ولی در حال حاضر او در جایگاه ۱۶۶ قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهدای ثروت به خیریه؛ بیل گیتس از رقابت در صدر فهرست میلیاردرهای جهان کناره‌گیری می‌کند

انتشار فهرست ثروتمندترین‌های ۲۰۲۲؛ صدرنشینی ایلان ماسک و راهیابی ریحانا به جمع میلیاردرها

سازمان بانکداری اروپا: بیش از ۹۰ درصد از بانکداران ثروتمند اتحادیه اروپا مرد هستند