Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش برای فرار از تلۀ رکود؛ انبوه‌سازان چینی با هلو، سیر و هنداونه هم خانه می‌فروشند

برداشت محصول در ووهان چین
برداشت محصول در ووهان چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروش مسکن در چین طی ۱۱ ماه متوالی روندی نزولی داشته است. چنان که از ۹ ماه پیش و با افشای بحران مالی اورگراند، افزون بر بازار مالی چین، سرمایه‌گذاران خارجی نیز با شوک مواجه شدند تا رکود حاکم بر بخش مسکن چین عیان شود.

آگهی

چند انبوه‌ساز بزرگ چینی در ماه‌های اخیر برای جذب خریداران تازه، تبلیغاتی را منتشر کرده‌اند که در آنها گزینۀ پرداخت اقساط از طریق تحویل موادغذایی و محصولا کشاورزی از جمله هلو، هندوانه و سیر نیز گنجانده شده است. 

فروش مسکن در چین طی ۱۱ ماه متوالی روندی نزولی داشته است. چنان که از ۹ ماه پیش و با افشای بحران مالی اورگراند (Evergrande)، یکی از بزرگترین هلدینگ‌های بخش خصوصی چین، افزون بر بازار مالی چین، سرمایه‌گذاران خارجی نیز با شوک مواجه شدند تا رکود حاکم بر بخش مسکن چین عیان شود.

هفته گذشته، یک شرکت املاک در شهر ووشی واقع در شرق چین اعلام کرد که حاضر است از مشتریان خود تا سقف ۱۸۸ هزار و ۸۸۸ یوان چین (۲۷ هزار و ۳۶۱ یورو) محصول هلو قبول کند. 

شرکت دیگری در نیز با انتشار تبلیغی به متقاضیان مسکن پیشنهاد داد که در ازای ۱۰۰ هزار ین (۱۴ هزار و ۴۸۵ یورو) از قیمت خانه از آنها، مقدار ۵ هزار کیلوگرم هنداونه تحویل بگیرد؛ یعنی محصول آنها را به قیمتی بالاتر از بازار محلی بخرد. البته روزنامه دولتی گلوبال تایمز گزارش داد که این تبلیغ پیش از پایان موعد اولیه اعلام شده برای پخش آن، حذف شده است. 

در ماه مه نیز شرکت انبوه‌ساز سنترال چاینا منیجمنت (Central China Management) کارزار تبلیغاتی ۱۶ روزه‌ای را اجرا کرد که در آن تحویل محموله‌های سیر به عنوان روش پیش‌پرداخت واحدهای در حال ساخت این شرکت معرفی شده بود. 

کارشناسان معتقدند پذیرش محصولات کشاورزی به قیمت بالاتر از بازار، تلاش انبوه‌سازان چینی برای فرار از تله رکود و ارائه تخفیف بیشتر به مشتریان خود و جذب کشاورزان و روستائیان بیشتر به بازار مسکن است.  

ارقام رسمی نشان می‌دهد که در ماه مه گذشته، فروش املاک مسکونی در چین ۴۱.۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

در همین حال، انبوه‌ساز بزرگ چینی، شیمائو (Shimao) روز یکشنبه اعلام کرد که قادر به پرداخت سود و اصل یک میلیارد دلار (۹۷۲ میلیون یورو) اوراق قرضه بین‌المللی که پیش‌تر با هدف تامین مالی پروژه‌های خود منتشر کرده است، نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضع مقررات جدید در چین با هدف مهار فعالیت‌های تجاری خانواده مقام‌های ارشد

یک واحد پارکینگ ۱۲.۵ مترمربعی در هنگ‌کنگ یک میلیون یورو به فروش رفت

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند