یک واحد پارکینگ ۱۲.۵ مترمربعی در هنگ‌کنگ یک میلیون یورو به فروش رفت

فروش یک میلیون یورویی یک واحد پارکینگ در هنگ‌کنگ (عکس تزئینی است)
فروش یک میلیون یورویی یک واحد پارکینگ در هنگ‌کنگ (عکس تزئینی است) Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبر فروش یک میلیون یورویی این واحد پارکینگ در حالی منتشر می‌شود که بسیاری از ساکنان هنگ‌کنگ برای پرداخت اجاره خانه‌های خود که مساحت آنها گاه از یک واحد پارکینگ نیز کمتر است با مشکل روبرو هستند.

آگهی

یک واحد پارکینگ در یکی از مجتمع های مسکونی هنگ کنگ به قیمتی بی سابقه معادل یک میلیون یورو به فروش رسید.

به گزارش رسانه های محلی مساحت این واحد پارکینگ که در یکی از مجتمع های مجلل هنگ کنگ قرار دارد ۱۲.۵ متر مربع است. این مجتمع مسکونی در محله ای که ثروتمندنشین ترین محله هنگ کنگ محسوب می شود واقع شده است.

خبر فروش یک میلیون یورویی این واحد پارکینگ در حالی منتشر می شود که بسیاری از ساکنان هنگ کنگ برای پرداخت اجاره خانه های خود که مساحت آنها گاه از یک واحد پارکینگ نیز کمتر است با مشکل روبرو هستند. در مقابل ثروتمندان هنگ کنگ برای خرید خانه های مجلل خود میلیون ها دلار هنگ کنگ خرج می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بانک سوئیسی «یو بی اس» در سال ۲۰۱۹ در یکی از گزارش های خود تخمین زده بود که یک کارگر ماهر در هنگ کنگ برای خرید یک آپارتمان ۶۰ متری باید رقمی معادل ۲۲ سال درآمد خود را پرداخت کند.

رکورد قیمت یک مترمربع آپارتمان در هنگ کنگ چهار ماه پیش به دنبال فروش آپارتمانی ۳۱۳ مترمربعی شکسته شد. این آپارتمان مجلل که پنج طبقه دارد به رقمی معادل ۴۹ میلیون یورو به فروش رسید. به این ترتیب ارزش هر مترمربع از آن رقمی معادل ۱۵۶ هزار یورو بود.

بازار مسکن در هنگ کنگ طی ماه های گذشته پس از رکود در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بار دیگر رونق خود را باز یافته است. بحران سیاسی و سپس همه گیری ویروس کرونا در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ باعث شد که بازار مسکن هنگ کنگ با رکود روبرو شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای فرار از تلۀ رکود؛ انبوه‌سازان چینی با هلو، سیر و هنداونه هم خانه می‌فروشند

خرید مسکن در ترکیه؛ ایرانی‌ها همچنان مشتاق‌تر از روس‌ها و افغان‌ها

فرانسه؛ راننده‌ای که ایستگاه مترو را با پارکینگ اشتباه گرفت