Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجلاس سالانه بانک توسعه آفریقا در غنا و تلاش همزمان برای توسعه زیرساخت‌ها و کشاورزی

اجلاس سالانه بانک توسعه آفریقا در غنا و تلاش همزمان برای توسعه زیرساخت‌ها و کشاورزی
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین چهار پل متقاطع غرب آفریقا، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سازه‌ای است که با سرمایه بانک توسعه آفریقا اجرا شده است. این نهاد اخیرا اجلاس سالانه خود را در آکرا پایتخت غنا برگزار کرد.

آگهی

نخستین چهار پل متقاطع غرب آفریقا، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سازه‌ای است که با سرمایه بانک توسعه آفریقا اجرا شده است. این نهاد اخیرا اجلاس سالانه خود را در آکرا پایتخت غنا برگزار کرد.

تصمیم‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و راهبردهایی که توسعه زیرساخت‌ها، تطبیق با ضرورت‌های تغییرات اقلیمی و تقویت جوامع محلی عملی می‌کنند، در اجلاس‌هایی از این دست تصویب می‌شوند. پل متقاطع پوکوز یکی از این موارد است. مرکز همایش‌های بین‌المللی آکرا میزبان اجلاس سالانه بانک توسعه آفریقا است. جایی که در آن درباره راه‌های توسعه، با وجود بیماری جهان‌گیر کووید تورم بین‌المللی بحث می‌شود.

این بانک به همراه دولت، یا یک سرمایه‌گذاری تقریبا ۸۴ میلیون دلاری، برای حل معضل ترافیک و دیگر چالش‌های ناشی از آن وارد عمل شد.

کوابنا بمپونگ، یکی از مهدنسان مجری پل پوکوز می‌گوید: «این پل متقاطع، به ویژه در جاده ۶، گنجایش ۵۰ هزار خودرو در روز را دارد و شمار تصادف‌های جاده‌ای را به شدت کاهش می‌دهد و همچنین امکان تردد را بهبود می‌بخشد.»

این پروژه همچنین تعمیر ۱۰ کیلومتر جاده محلی و حمایت از ساکنان اطراف پل پوکوز را در دستور کار دارد. حدود ۱۲ هزار کودک دانش‌آموز مهارت‌های فنآوری ارتباطات را آموخته اند. همچنین گروه‌های زنان محلی دوره‌های آموزشی را در چارچوب همین پروژه گذرانده و محیط کار آن‌ها بهبود یافته است.

همزمان در اجلاس سالانه بانک توسعه آفریقا شرکای خارجی نظیر نروژ حضور دارند؛ کشوری که سال‌ها با بسیاری از دولت‌های منطقه همکاری کرده است.

بانک توسعه و اتحادیه آفریقا خواهان تجربه انرژی‌های پاک و اقتصاد آبی کشورهای شمال اروپا هستند. همزمان، بیوگ ساندکیائر، نماینده دولت نروژ هم می‌گوید تاکید می‌کند اسلو خواستار حمایت از کشاورزان محلی برای خودکفایی و حتی فروش محصولات غذایی است.

در اجلاس سالانه بانک توسعه آفریقا، این نهاد با همکاری سازمان‌هایی نظیر مرکز هماهنگی/تطبیق جهانی، ۲۵ میلیارد دلار بودجه برای تسریع برنامه هماهنگ‌سازی با تغییرات اقلیمی تصویب کرد. هدف حمایت از ۳۰ میلیون کشاورز محلی در سراسر قاره آفریقا است.

پاتریک ورکوئیخن از نمایندگان دولت هلند می‌گوید: «آفریقا باید تصمیم بگیرد. یا عقب می‌ماند و هزینه‌اش را می‌پردازد یا اینکه برنامه‌ریزی می‌کند و رفاه بیشتری به ارمغان می‌آورد. نیروی جوان برای رقابتی کردن اقتصاد آفریقا حیاتی است. خلق مشاغل مناسب، سبز با یک سیستم هوشمندانه و  دستمزد خوب، برای ما مهم است.»

همزمان با طرح احداث پل متاقطع پوکوز، بانک توسعه همچنین برنامه سرمایه‌گذاری ساوانا را با موفقیت پیش برد. این برنامه، میزان تولید کشاورزان شمال غنا را بیش از ۳۵۰ هزار تن افزایش داد. همین پروژه همچنین تولید مرغ و ماکیان را افزایش داد. مرغداری‌ها به ذرت و سویا نیاز دارند. سرمایه‌گذاری ساوانا تولید ذرت و سویا را از ۲ تن در هکتار به ۶/۲۵ تن افزایش داد.

ساخت پل متقاطع و برنامه ساوانا هم تردد جاد‌ه‌ای و هم بهره‌وری بخش کشاورزی را بهبود بخشیده است.

با توجه به تعهد رهبران آفریقا به برنامه تسریع گذار زیست محیطی، انتظار می‌رود برنامه‌هایی از این دست به زودی در دیگر کشورهای آفریقایی هم اجرایی شود.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کوه‌های شمال چاد؛ مرز مخدوش میان طلا و مرگ