Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صعود ۵۰ درصدی شیبا اینو در یک هفته؛ رونق به بازار ارزهای دیجیتال بازگشت

رمزارز
رمزارز Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی کارشناسان معتقدند که انتشار گزارش روند رو به رشد اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا بسیاری از نوسان‌گیران حرفه‌ای را برای استفاده از فرصت‌ موجود برای ایجاد موج مثبت قیمتی در بازار رمزارزها ترغیب کرد؛ چرا که بهبود شرایط بازار کار آمریکا می‌تواند تردیدهای فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره را رفع کند.

آگهی

قیمت ارز دیجیتالِ شیبا اینو(Shiba Inu) یا به اختصار شیب(SHIB) در جریان معاملات روز سه‌شنبه تا ۱۲ درصد افزایش یافت و برای ساعتی رشد هفتگی بهای آن به ۵۲ درصد رسید.

پیش از ثبت جهش قیمت یک هفته گذشته، بهای هر شیبا اینو در مقایسه با رکورد قیمتی خود که در معاملات اکتبر گذشته به میزان ۰.۰۰۰۰۸۶۱۶ دلار آمریکا ثبت شده بود، ۷۵ درصد سقوط کرده بود.

هر میم کوینِ شیب روز سه‌شنبه تا نرخ ۰.۰۰۰۰۳۲۷۷ دلار آمریکا معامله شد و ارزش بازار آن به ۱۷.۹ میلیارد دلار رسید تا پس از رقیب خود، دوج‌کوین در جایگاه سیزدهمین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار قرار گیرد.

هر چند جهش دوباره نرخ شیب با رشد قیمت‌ سایر رمزارزها نیز همزمان بود ولی نرخ پرطرفدارترین‌ها یعنی بیت‌کوین و اتریوم در هفته گذشته به ترتیب ۱۳ و ۱۷ درصد افزایش یافت تا با رسیدن بیت‌کوین به مرز ۴۴ هزار دلار، اتریم نیز از سه هزار دلار فراتر برود.

برخی کارشناسان معتقدند که انتشار گزارش روند رو به رشد اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا بسیاری از نوسان‌گیران حرفه‌ای را برای استفاده از فرصت‌ موجود برای ایجاد موج مثبت قیمتی در بازار رمزارزها ترغیب کرد؛ چرا که به باور آنها بهبود قابل توجه شرایط بازار کار آمریکا می‌تواند آخرین تردیدهای فدرال رزرو یا بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا را برای افزایش نرخ بهره در ماه مارس رفع کند. در واقع، افزایش نرخ بهره اگر به هدف اصلی کاهش نرخ تورم منجر شود، می‌تواند بخشی از جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را کاهش دهد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما جهش قیمتی شیب فراتر از جو عمومی حاکم بر بازار رمزارزها متاثر از انتشار اخباری در مورد افزایش استقبال از این میم کوین بوده است. به طوری که خبری در مورد همکاری شرکت یونیفیکیشن(Unification) در راه‌اندازی پروتکل تازه‌ای به نام شیباریوم (Shibarium) و ساخت یک فضای متاورس بر روی زنجیره بلوکی منتشر شد، شرکتی که سابقه همکاری با آمازون و گوگل را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین، در خبری دیگر اعلام شد که وِلی، فست‌فود زنجیره‌ای ایتالیایی، به عنوان نخستین رستوران جهان با توسعه دهندگان شیب برای پذیرش این میم کوین به توافق رسیده است.

استیون کوپر، بنیانگذار شرکت بیگر انترتینمنت(Bigger Entertainment) نیز از برگزاری کارزار سوزاندن توکن شیب به مناسبت ولنتاین در ۱۴ فوریه خبر داده است. طی روزهای اخیر نیز بیش از ۱۸ میلیون شیب سوزانده شد تا در مجموع ۴۱ درصد از کل عرضه این میم کوین از میان برود. آقای کوپر نیز از دارندگان شیب خواسته تا با خرید بلیت‌های ۵ دلاری به رویداد تازه سیب سوزی بپیوندند تا در پایان عواید حاصل صرف خرید شیب شود.

اقدامی که منتقدان خاص خود را دارد. آنها بر این باورند که توکن سوزی آن گونه که تبلیغ می‌شود موجب جهش قابل توجه قیمت نمی‌شود؛ به ویژه آن که در مورد یک میم کوین (کوین‌ طراحی شده بر مبنای شوخی)، رشد قیمت همواره موجب افزایش قابل توجه ریسک سرمایه‌گذاری می‌‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهنمای گام به گام خرید ارز، سهام و زمین؛ چگونه در متاورس سرمایه‌گذاری کنیم؟

چگونه می‌شود بدون خرید حتی یک رمزارز در این بازار سرمایه‌گذاری کرد؟

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند