Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش زنان کارآفرین در دُبی؛ بسترسازی و آمادگی برای حضور کاری زنان

Target
Target Copyright یورونیوزCredit: Dubai
Copyright یورونیوز
نگارش از یورنیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سال ۲۰۲۱ در امارات، ۱۱ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر نصیب کارآفرینان زن شده، درحالی که این رقم در جهان ۳ درصد بوده است.

آگهی

هر سال زنان بیشتری در دُبی کسب‌وکار شخصی راه می‌اندازند، فعالیت‌هایی در زمینه‌های مختلف، از رستوران و فروشگاه تا دفتر مشاوره.

یکی از دلایل این امر وجود زیرساخت‌های مالی و قانونی مناسب است. کارآفرینان و سهام‌داران زن در فضای استارتاپی دُبی از وامها و مشوق‌های خوبی برخوردارند که راه‌اندازی کسب‌وکار را برای زنان تسهیل می‌کند.

کارولی فرانسوا دولیدون، دو سال آرزو داشت وارد کسب‌وکار مُد شود. او بعد از بررسی بازار به این نتیجه رسید که راه‌اندازی شرکت در دُبی ساده‌تر از آن است که فکرش را می‌کرده است و حالا طی پنج سال چند فروشگاه از برند خودش در این شهر افتتاح کرده است.

نمونهٔ دیگر شرکت پوشک پیوربورن است که با تولیدات ارگانیکش، سال ۲۰۱۷ در دُبی راه‌اندازی شده، و حالا در ۱۴ کشور شعبه دارد.

حنا کوران، بنیاگزار این شرکت می‌گوید: «چه زن باشید و چه زن نباشید، کارآُفرینی آسان نیست. دل‌وجرأت می‌خواهد و همیشه چالش دارد. مثل خیلی‌های دیگر سروکله زنان کارآفرین هم بیش‌ازپیش پیدا می‌شود. بسیاری از پیشکسوت‌های خود من مرد‌ان عضو هیئت مدیرهٔ بانک‌ها و مؤسسات مالی بوده‌اند.»

این کارآفرین زن جذب سرمایه اولیه را برای راه‌اندازی کسب‌وکار مهمترین چالش‌ می‌داند و می‌افزاید: «فکر می‌کنم دو درصد از سرمایه گذاری‌ خطرپذیر وارد کسب‌وکارهای زنان می‌شود، که واقعا شوکه‌کننده است. باید به کارآفرینی زنان خیلی بیشتر توجه شود. در کل حمایت و تشویق در دُبی خوب است.»

طبق اعلام شرکت تحلیل اطلاعات مگنیت، در سال ۲۰۲۱ در امارات، ۱۱ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر نصیب کارآفرینان زن شده، درحالی که این رقم در جهان ۳ درصد بوده و همچنین ۱۳ درصد از این سرمایه‌ها به کارآفرینان زن و مرد، و سه چهارم کل سرمایه‌گذاری‌ به کارآفرینان مرد اختصاص یافته است.

اما پیشرفت زنان کارآفرین در دُبی فقط مرهون تلاش خودشان نیست. دکتر سعیده جعفر، ۲۰ سال در این زمینه تجربه دارد می‌گوید:«کشورهای کمی در جهان هستند که این میزان از پذیرش را نسبت به همه داشته باشند. در اینجا حضور کاری زنان نه‌تنها ترویج می‌شود که عملا بسیار مقبول است.»

ریم ابو سمرا، بنیانگزار اسپاهای لالوگ بیوتی است که به‌تازگی پنجمین شعبه خود را در دُبی افتتاح کرده است. او برای موفقیت در حوزه‌های عمدتا مردانه به زنان توصیه‌ای می‌کند: «برآنچه واقعا خوشحال‌تان می‌کند تمرکز کنید و باقی خودبه‌خود از راه می‌رسد. و اگر این برخورد را داشته باشید، دیگر مهم نیست که دنیای آن کسب‌وکار واقعا مردانه باشد یا نه. گذشته از این، بهتر است همیشه الگوهایی داشته باشید، خوب است افرادی که به‌نوعی همین مسیر را رفته‌اند دوروبرتان باشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار با کارآفرینان دُبی؛ ری درغام، یاور کارآفرینان جوان

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور