دیدار با کارآفرینان دُبی؛ ری درغام، یاور کارآفرینان جوان

Access to the comments نظرها
نگارش از Gorkem Sifael
دیدار با کارآفرینان دُبی؛ ری درغام، یاور کارآفرینان جوان
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai

ری درغام بنیانگزار و مدیرعامل شرکت نوپای «استپ» است؛ شرکتی رسانه‌ای که تخصص آن برگزاری نشست‌، رویداد و دیدارهای فردی و گروهی به شکل مجازی است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در دُبی واقع شده، همچنین پادکست و روزنوشت‌هایی با موضوعات مرتبط به فعالیت خود منتشر می‌کند.

او که اصالتا اهل لبنان است طی یک برنامهٔ کلاسی دبیرستانی به راه‌اندازی و ادارهٔ شرکت علاقمند شد. او خود می‌گوید: « برنامهٔ سه‌ماهه‌ای بود که ما باید در آن تیمی شکل می‌دادیم و ما مقداری پول محصولی تولید می‌کردیم و برایش بازاریابی می‌کردیم. ما برندهٔ این رقابت شدیم. و تجربهٔ فوق‌العاده‌ای بود.»

این تجربه برای ری چنان تأثیرگذار بود که وقتی در آخرین سال تحصیل خواست شغلی انتخاب کند به این نتیجه رسید که به‌جای آن‌که برای شرکتی کار کند باید خودش یک شرکت تأسیس کند.

او برای این کار راهی دُبی شد اما درآنجا جز برادرش کسی را نمی‌شناخت. او دربارهٔ ایدهٔ تأسیس شرکتش می‌گوید: «از حس دیدار و جمع‌شدن افراد در آن پروژهٔ دبیرستانی الهام گرفتم و گفتم بهترین کاری که از من برمی‌آید این است که سامانه‌ای بسازم که سبب شود افراد ارتباط مفیدی با دیگران پیدا کنند و کسب‌وکارشان را رشد بدهند و با همین کار شرکت «استپ» تأسیس شد.»

او نخستین کنفرانس شرکتش را در سال ۲۰۱۲ و با حضور یکصد شرکت‌کننده برگزار کرد و کارش را یک دهه با موفقیت ادامه داده است. فعالیت او علاقه‌مندان و حرفه‌ای‌های بسیاری را در حوزه‌ٔ تجارت و سرمایه‌گزاری با هم آشنا کرده و به این ترتیب کمک شایان توجهی به توسعهٔ فضای استارتاپ‌های دُبی کرده است، صنعتی که امروز میلیاردها دلار گردش مالی دارد.

او می‌گوید مهمترین نکته برای او دربارهٔ هر کار «تأثیر آن بر زندگی دیگران» است. او صدها کارآفرین را در مسیر رسیدن به موفقیت یاری کرده است؛ کسانی که امروز خود شغل ایجاد می‌کنند و به هزاران تن دیگر خدمات ارائه می‌دهند.

او در مارس ۲۰۲۲ پس از دو سال نخستین همایش حضوری شرکتش را در دوران پس از کووید برگزار کرد و دهمین سالگرد تأسیس شرکت استپ را جشن گرفت. این شرکت همچنان در حال گسترش فعالیت‌های خود در منطقه و جهان است.