Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ورود رسمی جورج سوروس به معاملات رمزارز؛ قیمت بیت‌کوین به اوج ۵ ماه پیش بازگشت

بیت‌کوین
بیت‌کوین Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار رسمی خبر خرید بیت‌کوین از سوی شرکت سرمایه‌گذاری جورج سوروس، مدیر افسانه‌ای صندوق‌های پوشش ریسک، قیمت هر بیت‌کوین را به بالاترین سطح در ۵ ماه گذشته رساند.

آگهی

انتشار رسمی خبر خرید بیت‌کوین از سوی شرکت سرمایه‌گذاری جورج سوروس، مدیر افسانه‌ای صندوق‌های پوشش ریسک، قیمت هر بیت‌کوین را به بالاترین سطح در ۵ ماه گذشته رساند. 

داون فیتزپاتریک، مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری جورج سوروس روز سه‌شنبه در نشست سرمایه‌گذاری جهانی که از سوی بلومبرگ برگزار شد، اعلام کرد که این شرکت سرمایه‌گذاری مقداری بیت‌کوین خریده است. البته آقای فیتزپاتریک تاکید کرد که سرمایه‌گذاری انجام شده توسط شرکت جورج سوروس در بازار رمزارزها زیاد نیست. البته او در عین حال، اذعان کرد که بهره‌گیری از بسترهای امور مالی غیر متمرکز بیش از خرید محض رمزارزها جذاب است. 

بسترهای «امور مالی غیر متمرکز»(Decentralized finance) با هدف تامین مالی بر پایه قراردادهای هوشمندی که در زنجیره‌های بلوکی شکل‌ گرفته‌، ایجاد شده‌اند و هدف آنها ارائه خدمات متنوع مالی آسانتر بدون اتکا به واسطه‌های سنتی همانند بانک‌ها و موسسات مالی است. 

مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری جورج سوروس همچنین گفت که به اعتقاد او حجم سرمایه‌ای که وارد بازار رمزارزها شده نشان می‌دهد که نگاه به رمزارزها از یک ابزار صرف پوشش تورم فراتر رفته و به یک جریان اصلی سرمایه‌گذاری بدل شده است.

پیشتر و در ماه ژوئیه، اخباری غیررسمی از سرمایه‌گذاری جورج سوروس، میلیاردر مجارستانی-آمریکایی، در بازار رمزارزها منتشر شده بود.  

قیمت هر بیت‌کوین که ۲۰ ژوئیه گذشته تا ۲۵ هزار و ۲۸۸ یورو کاهش یافته بود، در جریان داد و ستدهای روز پنجشنبه(۷ اکتبر) از مرز ۴۷ هزار یورو فراتر رفت و به بالاترین سطح از ۱۰ مه گذشته رسید. هر بیت‌کوین یک سال پیش ۹ هزار یورو قیمت داشت ولی طی مبادلات آوریل گذشته تا ۵۳ هزار یورو صعود کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

مقابله نهادهای ناظر پولی و مالی چین با معاملات رمزارزها و نیز تلاش وزارت خزانه‌داری آمریکا برای وضع تحریم‌هایی علیه مبادلات مبتنی بر رمزارز موجب شده بود که طی ماه‌های اخیر بهای رمزارزها سیر نزولی به خود بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنیاد جورج سوروس حمایت مالی خود را از پروژه‌های اروپایی محدود می‌کند

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟

۱۰ شغل پردرآمد فرانسه در سال ۲۰۲۴؛ رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس آن چقدر حقوق می‌گیرند؟