Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

۵ سال پس از همه‌پرسی؛ برکسیت چه تاثیری در زندگی بریتانیایی‌ها داشته است؟

نمایی از شهر لندن
نمایی از شهر لندن Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنج سال پیش بریتانیایی‌ها در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند. اما تاثیر واقعی و محسوس این رای در زندگی روزمره امروز مردم و مشاغل در لندن چیست؟

آگهی

پنج سال پیش بریتانیایی‌ها در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند. اما تاثیر واقعی و محسوس این رای در زندگی روزمره امروز مردم و مشاغل در لندن چیست؟

بریتانیایی‌ها در تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ در یک همه‌پرسی برای همیشه، تاریخ اروپا را تغییر دادند. در این پنج سال مذاکرات فراز و نشیب بسیاری داشت تا اینکه خروج پادشاهی بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی شد. مردم درباره تغییرات عینی چه می‌گویند؟

لوک هانراهان، خبرنگار یورونیوز از ساکنان پایتخت بریتانیا در این باره سوالاتی را مطرح کرد. او به سراغ زنی رفت که او می‌گوید: «برای مواردی مانند ویزا، آزار دهنده است زیرا ما قبلا برای اروپا به ویزا احتیاجی نداشتیم.» وی با این حال اضافه می‌کند: «فکر نمی‌کنم که چیزهای زیادی واقعا تغییر کرده باشد.»

فرد دیگری به یورونیوز می‌گوید: «بله، من انتظار داشتم که تغییرات دیده شود.» اما وی تاکید دارد که تاکنون تغییری ندیده است.

شهروند لندنی دیگر اعتراف می‌کند: «ممکن بود مشکلاتی به وجود آید، مشکلات زیاد. اما شخصا برای من هیچ مشکلی به وجود نیامد.»

این ساکنان ممکن است برخی موضوعات را به طور مستقیم درک نکنند اما برکسیت تاثیر خود را گذاشته است. به دلیل برکسیت بیش از ۴۰۰ شرکت تجاری، کارمندان خود و همچنین یک تریلیون پوند دارایی خود را به اتحادیه اروپا منتقل کرده‌اند.

خبرنگار یورونیوز معتقد است که تاثیر برکسیت علاوه بر شرکت‌ها از سوی افراد نیز احساس شده است گرچه تشخیص آن از پیامدهای جدی بیماری کووید-۱۹ دشوار بوده است.

چهار صبح در بازار بیلینگز گیت که قدمتی ۶۰۰ ساله دارد به نظر می‌رسد پس از قرنطینه‌های مربوط به کرونا، شرایط به حالت عادی برگشته است اما اگر عمقی‌تر بررسی کرد می‌توان متوجه شد که برکسیت تاثیر منفی بر بسیاری از مشاغل خانوادگی داشته است.

جان چیلورس، ماهی فروش در این بازار می‌گوید: «مارماهی‌های خود را از ایرلند شمالی تهیه می‌کنیم و فکر می‌کردیم که می‌توانیم این کار را ادامه دهیم.» وی اضافه می‌کند: «فقط توانستیم این هفته آن‌ها را اینجا بیاوریم. کاغذبازی‌های زیادی وجود دارد.»

وی تصریح می‌کند که قیمت‌ها نیز افزایش یافته است.

یک حرفه دیگر و یک وضعیت دیگر، اما نه به آن اندازه ناامید: گل فروشی‌ها در محله جنوبی لندن از اروپا گل وارد می‌کنند اما از رای به برکسیت پشیمان نیستند.

جورج باتن، گل‌فروش در ایست دلویچ می‌گوید: «ما می‌توانیم درباره یک محصول خاص تاخیر داشته باشیم. آن‌ها به ما می‌گویند که نمی‌توانیم یک روزه آن را تحویل بگیریم یا باید منتظر بمانیم اما اکثر اوقات ظرف دو روز همه چیز برطرف می‌شود و تحویل داده می‌شود.»

از نظر جیسون بون، مربی ورزشی که به برکسیت رای داد، تاثیر برکسیت اندک بوده است: «تنها چیزی که می‌تواند بهش فکر کنم تحویل بار است که ممکن است کمی کندتر باشد. هیچ گونه ضرر یا تاثیری روی کارم مشاهده نکرده‌ام. تاکنون واقعا روی من تاثیر نگذاشته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال موسوم به پروتکل ایرلند شمالی چیست؟ طرف‌ها هر کدام چه نظری دارند

صف طولانی کامیون‌های ورودی از اروپا؛ بریتانیا آغاز کنترل‌های مرزی را به تعویق انداخت

توافق برکسیت؛ هشدار بریتانیا به اتحادیه اروپا نسبت به بروز ناآرامی در ایرلند شمالی