Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چشم‌انداز رکود کرونا در آلمان و بریتانیا طولانی‌تر شد

A window cleaner works on a window at a Rolls-Royce showroom in London
A window cleaner works on a window at a Rolls-Royce showroom in London Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش کم سابقه بیکاری در آلمان و رکود عمیق بازار مسکن در بریتانیا امیدهای پیشین نسبت به بازگشت سریع رونق اقتصادی در پی کاهش محدودیت‌‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا رنگ باخت.

آگهی

همزمان با افزایش کم سابقه بیکاری در آلمان و رکود عمیق بازار مسکن در بریتانیا امیدهای پیشین نسبت به بازگشت سریع رونق اقتصادی در پی کاهش محدودیت‌‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، رنگ باخت.

مطابق تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی آژانس اشتغال فدرال آلمان، در ماه ژوئن نیز رشد بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا ادامه داشته است. بدین ترتیب در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، ۶۷۸ هزار آلمانی دیگر شغل خود را از دست دادند تا مجموع شمار بیکاران در آلمان به نزدیک ۳ میلیون نفر برسد؛ رقمی که از سال ۲۰۱۱ تاکنون بی‌سابقه بوده است. 

بر همین اساس، موسسه تحقیقاتی ایفو(Ifo) پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی سال آینده آلمان را از ۱۰ درصد به ۶.۴ درصد کاهش داد و اتاق بازرگانی و صنایع آلمان هم با وجود رشد فروش واحدهای خرده فروشی در ماه مه، اعلام کرد که بهبود فروش نیمی از شرکت‌ها تا پیش از شروع سال آینده ممکن نخواهد بود. 

در همین حال، قیمت‌ها در بازار مسکن بریتانیا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ تاکنون، سیر نزولی به خود گرفته و متوسط بهای مسکن در این کشور در ۱۲ ماه گذشته یک دهم درصد کاهش یافته و تعداد معاملات مسکن نیز سیر نزولی به خود گرفته است.

همچنین اتاق بازرگانی بریتانیا نیز با انتشار گزارشی تصریح کرد که گردش مالی، حجم سفارش‌ها و درآمد بخش خدماتی این کشور، به پایین‌ترین حد در ۳۱ سالی رسیده که این نهاد ثبت اطلاعات این بخش را آغاز کرده است. همچنین شرایط بخش تولید این کشور نیز نشان دهنده حاکم شدن جوی مشابه دوران بحران مالی سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ است. 

بر همین اساس، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که برخلاف نتایج ارزیابی‌های اولیه مبنی بر خروج سریع قدرت‌های اقتصادی اروپا از رکود کرونا، روند بازگشت فراگیر رونق اقتصادی در این کشورها حداقل تا سال ۲۰۲۱ به طول خواهد انجامید. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بعد از ۱۱ سال وارد رکود اقتصادی شد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟