Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار کارشناسان: تبعات اقتصادی کرونا ۶۰ میلیون شغل را در اروپا تهدید می‌کند

هشدار کارشناسان: تبعات اقتصادی کرونا ۶۰ میلیون شغل را در اروپا تهدید می‌کند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت عدم بازگشایی اقتصاد پس از پایان فصل بهار می‌تواند با افزایش پنج درصدی به طور میانگین به بیش از ۱۱ درصد برسد.

آگهی

شرکت مشاوره مک کینزی اعلام کرد که رکود اقتصادی شدید به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا یک چهارم مشاغل در کشورهای اروپایی را تهدید می کند.

براساس نتیجه تحقیق این شرکت آمریکایی ۶۰ میلیون شغل در اروپا به دلیل اجرای قرنطینه سراسری و تبعات اقتصادی آن ممکن است حذف شود. کاهش درآمد و حذف امکان اضافه کاری از جمله دیگر تبعات رکود اقتصادی است که به همراه احتمال اخراج گسترده، کارگران و کارمندان در اروپا را تهدید می کند.

شرکت مک کینزی در بررسی های خود ۲۳۰ میلیون شغل در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین بریتانیا را مدنظر قرار داده است. کارشناسان در این تحقیق میزان ارتباط شاغلان با ارباب رجوع و احتمال کاهش طولانی مدت تقاضا را بررسی کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

به گفته آنها دو سناریو احتمالی پیش رو برای فعالیت های اقتصادی در اتحادیه اروپا بازگشت به حالت تقریبا عادی پیش از تابستان و ادامه اخلال در فعالیت های اقتصادی پس از پایان فصل بهار است. نتیجه تحقیق نشان می دهد که در هر دو حالت نرخ بیکاری افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال تبعات رکود اقتصادی در دومین حالت (ادامه اخلال در فعالیت های اقتصادی در تابستان) می تواند بسیار جدی تر باشد.

نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت عدم بازگشایی اقتصاد پس از پایان فصل بهار می تواند با افزایش پنج درصدی به طور میانگین به بیش از ۱۱ درصد برسد. بنا به تخمین ها نرخ بیکاری در این صورت تا سال ۲۰۲۴ میلادی به ارقام پیش از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» باز نخواهد گشت.

کارشناسان شرکت مک کینزی بر این باور هستند که بخش های هتل داری و رستوران، تفریح و هنرهای نمایشی و فروشگاه های بزرگ و کوچک بیشترین آسیب را از رکود اقتصادی خواهند دید. این در حالی است که آینده شغلی جوانان مانند بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ بیشتر از دیگران در خطر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسل‌‌‌‌کننده ترین آدم‌های دنیا چه افرادی هستند؟

۶ شغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام داد

کاهش تورم در پی شیوع کرونا؛ رکود اقتصادی اروپا از سال ۲۰۰۹ عمیق‌تر شد