Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روسیه و عربستان بر سر میزان تولید نفت توافق کردند

رویترز
رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست گروه بیست در اوزاکای ژاپن از توافق با عربستان بر سر ثابت نگه داشتن تولید اوپک طی ماههای باقیمانده سال ۲۰۱۹ خبر داد. توافقی که احتمال دارد برای ماههای نخستین سال ۲۰۲۰ تمدید شود.

آگهی

روسیه و عربستان بر سر ثابت نگه داشتن میزان تولید نفت اوپک به توافق رسیدند. ولادیمیر پوتین روز شنبه در حاشیه نشست گروه بیست از احتمال تمدید توافق با اوپک برای ثابت نگه داشتن سطح تولید خبر داد.

رئیس جمهوری روسیه پس از دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی ابراز امیدواری کرد که مدت این توافق بین ۶ تا ۹ ماه باشد.

این در حالیست که روسیه به همراه کشورهای عضو اوپک و برخی دیگر از تولید کنندگان نفت دنیا دوشنبه و سه شنبه این هفته در قالب نشست «اوپک پلاس» در وین گرد هم می آیند تا بر سر تمدید سقف تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز گفتگو کنند.

حالا و در آستانه این نشست که تحت تاثیر تنش بین ایران و آمریکا در منطقه نفت‌خیز خلیج فارس قرار گرفته دو تولید‌کننده بزرگ نفت دنیا از توافق کلی برای تمدید سقف تولید سخن می گویند. اگر مدت این توافق ۹ ماهه باشد بدین معناست که دستکم تا نوروز آینده اوپک تولید نفت خود را افزایش نخواهد داد.

با این وجود برخی از کارشناسان معتقدند بواسطه سهم عمده آمریکا در تولید و صادرات نفت و همچنین کاهش نسبی تقاضا روند کاهش قیمت نفت در ماه های پیش رو دور از انتظار نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر نفت ایران: برنامه‌ای برای خروج از اوپک نداریم، عربستان هم خارج نمی‌شود

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟