Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همایش کرانس مونتانا با موضوع آفریقای مدرن برای زنان و جوانان برگزار شد

همایش کرانس مونتانا با موضوع آفریقای مدرن برای زنان و جوانان برگزار شد
Copyright 
نگارش از Kawtar Wakil
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«همایش امسال را با محوریت جوانان برگزار کردیم؛ هر کدام از این جوانان، در حوزه‌های مختلف تجارت، کارهای دولتی و سازمان‌هایی جامعه مدنی نمونه‌ای از داستان موفقیت در آفریقا هستند؛ آفریقایی که تصمیم گرفته است سرنوشتش را در دست بگیرید»

آگهی

شهر داخله در مراکش برای پنجمین سال متوالی میزبان همایش کرانس مونتانا بود که امسال با موضوع جوانان در آفریقا برگزار شد. بیش از ۱۲۰۰ نفر از ۱۱۰ کشور در این همایش شرکت کردند.

بیش از ۷۴ درصد جمعیت قاره سیاه را جوانان تشکیل می‌دهند به همین دلیل هم همایش «کرانس مونتانا»‌ با موضوع آفریقایی قدرتمند و مدرن در خدمت جوانان در مراکش تشکیل شد.

«همایش کرانس مونتانا»‌ یک سازمان غیردولتی است که در سال ۱۹۸۶ با هدف ایجاد جهانی بهتر تاسیس شد. این سازمان، با دولت‌ها، سازمان‌های تخصصی، منطقه‌ای و بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، یونسکو، فائو(سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد)، اتحادیه اروپا و اوپک از نزدیک همکاری می‌کند.

پی‌یر امانويل کیرن، مدیر همایش کرانس مونتانا به یورونیوز می‌گوید: «همایش امسال را با محوریت جوانان برگزار کردیم. هر کدام از این جوانان، در حوزه‌های مختلف تجارت، کارهای دولتی و سازمان‌هایی جامعه مدنی نمونه‌ای از داستان موفقیت در آفریقا هستند؛ آفریقایی که تصمیم گرفته است سرنوشتش را در دست بگیرید.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

«سرمایه‌گذاری برای ارتقاء جایگاه زنان، سرمایه‌گذاری برای آینده است»

بیش از ۲۵ درصد زنان آفریقایی را کارآفرینان تشکیل می‌دهند که تعداد زیادی از آنها اهل مراکش هستند.

حجبوهه زوبیر، مدیر بنیاد موسوم به «فوسبوکراع» در مراکش در باره ارتقاء جایگاه زنان در آفریقا می‌گوید: «ما در دو مرکز آموزشی به جوانان و زنان کمک می‌کنیم مهارت خود را برای شروع کسب و کار بهبود بخشند؛ تا شغل پیدا کرده و فرصت‌های جدید اقتصادی ایجاد کنند. بسیاری از این افراد در حوزه‌های خدمات، تولید لوازم آرایشی و کشاورزی تجاری فعالیت می‌کنند.»

حجبوهه زوبیر همچنین می‌گوید که زنان و جوانان با حمایت‌های «بنیاد فوسبوکراع» خواهند توانست به بازیگران مهم اقتصادی در مراکش و آفریقا تبدیل شوند.

وی می‌افزاید: «۶۰ در صد کسانی که ما از آنها پشتیبانی می‌کنیم، زن هستند. سرمایه گذاری برای زنان و جوانان به معنای سرمایه گذاری برای آینده است.»

یکی دیگر از برنامه‌های «بنیاد فوسبوکراع» کمک به جوانان برای تحصیل در مراکز معتبر آموزشی است.

جوانان آفریقایی با استفاده از «بورس‌های عالی» این بنیاد می‌توانند در مراکز بزرگ آموزشی در مراکش و سراسر جهانی تحصیل کنند.

مدیر بنیاد «بنیاد فوسبوکراع» می‌گوید: «تاکنون ۱۵۷ نفر موفق به دریافت این بورس شد که ۷۵ درصد آنها راهی دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی شده‌اند. بعضی از این افراد را پزشکان و کارآفرینانی تشکیل می‌دهند که به توسعه منطقه خود کمک می‌کنند.»

توسعه دیجیتال، کلید موفقیت جوانان آفریقایی

تحول دیجیتال دومین موضوع اصلی همایش کرانس مونتانا بود که به گفته کارشناسان برحوزه‌های هتلداری، گردشگری، بیمه، بهداشت و سلامت در آفریقا تاثیر گذاشته است.

«به آفریقا سفر کنید» عنوان پلتفورم دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۴ با هدف ترویج خدمات دیجیتال در حوزه گردشگری به راه افتاده است.

مبتکر این برنامه دیان اودری نگاکو، مدیر شرکت موسوم به «اومنکارت»‌ اهل کامرون است.

آگهی

او می‌گوید: «به آفریقایی‌ها کمک می‌کنم به کشورهای دیگر سفر کنند. خود ما اولین سفیران کشورمان هستیم. چیزهای زیادی هست که باید در آفریقا از نو بسازیم و کاری کنیم که آفریقایی‌ها به خودشان افتخار کنند.»

جوانان آفریقایی نیاز به رویاپردازی دارند

امروز کارهای در زمینه اپلیکیشن‌های موبایل در آفریقا انجام می‌شود. دیان اودری نگاکو در این باره می‌گوید: «اپلیکیشن‌های موبایل برای دنبال کردن قیمت محصولات کشاورزی وجود دارد. فرض کنید می‌خواهید یک تن قهوه یا ۱۰۰ کیلوگرم موز بفروشید؛ با این اپلیکیشن‌ می‌توانید به خریدار بگویید که مثلا قیمت روز تغییر کرده است.»

او که امسال جایزه موسوم به «رهبران جدید سال ۲۰۱۹»‌ را در همایش کرانس مونتانا دریافت کرده است، می‌افزاید:‌ «فعالیت در زمینه دیجیتال به ما جوان آفریقایی اعتماد به نفس می‌دهد. می فهمی کسی که در موریتانی زندگی می‌کند همان مشکلی را دارد که من در مالی دارم و ما با همدیگر می‌توانیم کاری کنیم رویاهایمان محقق شود. به نظر جوانان آفریقایی نیاز به رویاپردازی دارند.»‌

امسال حدود ۶۰ جوان جایزه موسوم به «رهبران جدید سال ۲۰۱۹»‌ را دریافت کردند. «همایش کرانس مونتانا» از ۱۴ تا ۱۷ ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی برگزار شد.

آگهی
هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

همکاری میان کشورهای شرق اروپا و حاشیه مدیترانه در اجلاس کران‌مونتانا

مدیریت زنان، مهاجرت، تبادل فرهنگی و اقتصادی قاره سیاه در همایش جهانی کرانس مونتانا