Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات جنگ تجاری چین و آمریکا

هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات جنگ تجاری چین و آمریکا
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را کاهش داد.

آگهی

صندوق بین المللی پول هشدار داد که جنگ تجاری بین آمریکا و چین جهان را «فقیرتر» و «خطرناک تر» می کند.

این نهاد بین المللی همچنین تاکید کرده که جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن بر اقتصاد جهانی سایه افکنده است. صندوق بین المللی پول همچنین پیش بینی خود از رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را کاهش داد.

این نهاد که وظیفه آن نظارت بر ثبات سامانه های پولی بین المللی است نسبت به بحران ارزش واحد پول در برخی کشورهای در حال توسعه نیز هشدار داده شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

صندوق بین المللی پول که ریاست آن برعهده کریستین لاگارد، وزیر سابق اقتصاد فرانسه است همچنین پیش بینی کرده است که رشد اقتصاد جهانی در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تنها ۳.۷ درصد خواهد بود. این در حالی است که صندوق بین المللی پول پیش از این از رشد اقتصادی ۳.۹ درصدی در این دو سال سخن گفته بود.

با این وجود نهاد ناظر بر سامانه های پولی بین المللی تغییری در پیش بینی خود از رشد اقتصادی در دو اقتصاد برتر جهان نداده است. صندوق بین المللی پول همچنان رشد ۲.۹ درصدی برای آمریکا و ۶.۶ درصدی برای چین در سال ۲۰۱۸ پیش بینی می کند.

آمریکا طی ماههای گذشته بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین تعرفه بیشتر وضع کرده است. چین نیز در واکنش به این اقدام واشنگتن برای بخشی از کالاهای آمریکایی به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار تعرفه تعیین کرده است.

صندوق بین المللی پول از تنش های سیاسی و دیپلماتیک به عنوان عامل تضعیف اقتصاد برخی کشورها یاد کرده است. این نهاد به طور مشخص به دشواری های اخیر برای تشکیل دولت در ایتالیا، آینده نامشخص برکسیت و ارتباط اتحادیه اروپا با بریتانیا، تنش سیاسی بین آمریکا و ترکیه و وضع تحریم های واشنگتن علیه ایران اشاره کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور دستور توقف مذاکرات تجاری با چین؛ ترامپ تعرفه واردات را افزایش داد

صندوق بین‌المللی‌ پول به رهبران جهان: از جنبش جلیقه‌زردها‌ عبرت بگیرید

چین در سازمان تجارت جهانی آمریکا را به «دورویی» متهم کرد