Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کوکاکولا با پرداخت ۵.۱ میلیارد دلار مالک شرکت قهوه کوستا می‌شود

کوکاکولا با پرداخت ۵.۱ میلیارد دلار مالک شرکت قهوه کوستا می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با این معامله بزرگ اکنون کوکاکولا در کنار بزرگان قهوه جهان چون استارباکس و نستله جای می گیرد.

آگهی

شرکت کوکاکولا روز یکشنبه اعلام کرد که با شرکت زنجیره‌ای قهوه کوستا بر سر خرید این شرکت با پرداخت ۵.۱ میلیارد دلار به توافق رسیده است.

این اقدام گام تازه‌ای در استراتژی متنوع سازی محصولات کوکاکولا است. گروه آتلانتا به دنبال آن است تا با چالش کاهش مصرف نوشابه‌های گازدار در جهان مقابله کند. با این معامله بزرگ اکنون کوکاکولا در کنار بزرگان قهوه جهان چون استارباکس و نستله جای می گیرد.

کوکاکولا که پیش از این به حوزه نوشیدنی های سرد مانند آب، چای سرد (آیس تی) و آبمیوه وارد شده است اکنون ‍وارد بازار قهوه نیز خواهد شد. با بدست گرفتن کنترل شرکت زنجیره‌ای قهوه کوستا که در ۱۹۷۱ در لندن پایه گذاری شد، کوکاکولا از این به بعد مارک قهوه‌ای که توزیع جهانی خواهد داشت را عرضه می کند.

دو روز پیش نیز کوکاکولا شرکت موکسی Moxie که نوعی سودا تولید می کند را خرید و در میانه ماه اوت نیز در سهام شرکت نوشابه های انرژی زای بادی‌آرمور سرمایه گذاری کرد.

با کسب مالکیت شرکت کوستا، کوکاکولا می تواند از ۲۴۰۰ مرکز فروش در بریتانیا و ۱۴۰۰ مرکز در سراسر جهان و همچنین ۸۰۰۰ ماشین قهوه در فروشگاههای بزرگ و پمپ بنزین ها بهره‌مند شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوکاکولا نوشیدنی الکلی تولید کرد

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟

۱۰ شغل پردرآمد فرانسه در سال ۲۰۲۴؛ رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس آن چقدر حقوق می‌گیرند؟