Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سپرده‌ها کوتاه مدت برای کارآفرینان موفق در اروپا

سپرده‌ها کوتاه مدت برای کارآفرینان موفق در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اگر در اروپا برای شروع کسب و کار خود نیاز به وام دارید و به وام‌های رایج بانکی دسترسی ندارید،‌ ابزار خیلی مؤثری برای این منظور وجود دارد

​تسهیل چالش‌های مرتبط با کارآفرینی و شروع یک تجارت جدید کار ساده ای نیست. با این همه سیستم‌هایی وجود دارد که در این زمینه خوب کار می کند.

انجمن موسوم به «ادی»‌ ADIE در فرانسه، انجمن کمک به طرح‌های ابتکاری تجاری،‌ ابزار خیلی مؤثری به این منظور فراهم کرده: حق امتیازهای کوچک و فراگیر. این انجمنADIE به افرادی می‌خواهند کسب و کار جدیدی به‌راه بیندازندپ و به اعتبار بانکی دسترسی ندارند،‌ وام‌های کوتاه مدت می‌دهد.

برونو گوتیه مسئول این انجمن در شهر لیون فرانسه است و در این‌باره می‌گوید:‌ «این روش به کسانی که با روش های مرسوم، امکان دریافت وام از بانک ها را ندارند، اعتبارهای لازم برای راه اندازی کسب و کارهایی را می‌دهد که قبلا موفقیتشان در جاهای دیگر آزموده شده و در نتیجه در همان آغاز کار معلوم است که شانس موفقیتشان زیاد است.»‌

این انجمن در سال ۱۹۸۹ میلادی شکل گرفت و از آن زمان تاکنون به‌طور متوسط ۲۲۵ شغل جدید ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:‌

وام‌ اعتباری کوتاه مدت برای شروع کار

​فیلیپ ریبو یکی از کسانی است که توانسته با ابزارهای انجمن «ادی»‌ کسب و کار جدیدی شروع کند. او قبلا آشپز بوده و عاشق باغبانی است. ​فیلیپ در ۴۸ سالگی تصمیم گرفته است کسب و کار خودش را به‌راه بیندازد.

او پس از مراجعه به اداره کاریابی در فرانسه با انجمن «ادی»‌ ADIE آشنا شد. فیلیپ می‌تواند با وام ۵۰۰۰ یورویی که این برنامه در اختیارش قرار می‌دهد به آرزویش برسد.

فیلیپ ریبو می‌گوید:‌ «به نظر من وام ۵۰۰۰ یورویی با مدت بازپرداخت دو سال و نیم منطقی است. به نفعم بود که از برنامه استفاده کنم.»

فیلیپ توانست با استفاده از این وام و کمک مالی منطقه‌ای تجهیزات لازم را خریداری کند. او همچنین با بزرگترین شرکت ارایه خدمات پرستاری،‌ نظافت و باغبانی در فرانسه توافق‌نامه‌ای امضا کرده است تا از اسم شرکت،‌ آموزش و محدوده خاصی از مشتریان شرکت بهره ببرد.

فیلیپ ریبو می‌گوید:‌ «یک تیم کامل از این شرکت من را در ابتدای کار همراهی می‌کنند. به محض اینکه کمک لازم داشته باشم با آنها تماس می‌گیرم و بلافاصله کسی را می‌فرستند که مشکلم را به‌سرعت برطرف می‌کند.

کسب و کار فیلیپ مشتریان بسیار زیادی پیدا کرده‌ است که از کار او راضی هستند و او می خواهد یک نفر را هم استخدام کند.

فیلیپ ریبو می‌گوید:‌ «هر کاری را که برای موفقیت لازم باشد انجام می‌دهم. خانواده‌ام راضی‌اند. خودم خوشحالم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برخورداری از وام‌ها چه شروطی دارد؟

فیلیپ تنها کسی نیست که تاکنون از کمکهای انجمن بهره برده‌است. برونو گوتیه در این‌ باره می‌گوید:‌ «در عمل با این روش بیش از ۳۰۰ شرکت به راه افتاده است و اگر از دیدگاه جهانی به این موضوع نگاه کنیم سالانه ده ها هزار نفر در خلق کسب و کار خود از همراهی و اعتبار های مالی لازم بهره مند شده اند.»‌

این ابتکار تاکنون چندین جایزه دریافت کرده است از جمله «جایزه ترویج کارآفرینی» در اروپا. این جایزه به برنامه‌ها و پروژه های ابتکاری داده می شود که کارآفرینی و تأسیس شرکتهای کوچک را در سطح محلی، ملی، یا منطقه ای ترویج می کنند.

برونو گوتیه می‌گوید:‌ «‌مهمترین معیار این است که برای آغاز کسب و کارتان انگیزه داشته باشید و حداکثر سرمایه ای که نیاز دارید ۲۰ هزار یورو باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تسهیلات رایگان اروپا برای حمایت از مالکیت معنوی محصولات

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند