Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وعده باز کردن درهای اقتصاد و کاهش تعرفه واردات از سوی رئیس جمهوری چین

وعده باز کردن درهای اقتصاد و کاهش تعرفه واردات از سوی رئیس جمهوری چین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شی جین‌پینگ می‌گوید که دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازارهای چین را به صورت گسترده‌ای افزایش خواهد داد.

آگهی

شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین در جهت آنچه تلاش برای از بین بردن مجادلات تجاری با آمریکا به نظر می‌رسد اعلام کرده است که درهای اقتصاد کشور خود را به روی واردات محصولات با تعرفه‌های ارزان باز خواهد کرد.

با وجود اینکه این وعده، تکرار وعده‌های اصلاحات اقتصادی است که عملی نشدن آن‌ها به نارضایتی تجار خارجی منجر شده بود، اما همین اظهار نظر رئیس‌جمهوری چین باعث بالا رفتن ارزش بازار سهام آمریکا و آسیا شد.

شی جین‌پینگ گفت که دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازارهای چین را به صورت گسترده‌ای افزایش خواهد داد.

با وجود اینکه رئیس جمهوری چین در طی سخنرانی خود به «جنگ تجاری احتمالی» با ایالات متحده اشاره‌ای نکرد اما با استفاده از کنایه‌ بارها به دفاع محکم چین از «اقتصاد باز» و تعهد به اصلاحات بیشتر سخن گفت. وی در بخشی از سخنرانی ۴۰ دقیقه‌ای خود گفت که «ذهینیت جنگ سرد» ذهینیتی منسوخ شده و محتوم به نابودی است.

بیشتر بخوانید:

شی جین‌پینگ در اجلاس آسیایی «بوآاو» با اشاره به اینکه چین پیش از این تنها سیاست‌های اقتصادی را برمی‌گزید که برای خودش مفید باشد، گفت: «برای پیشرفت و بهبود سرمایه‌گذاری از این پس با مقررات بین‌المللی و حفاظت از حق مالکیت معنوی بیشتر هماهنگ خواهیم شد.»

این سخنان رئیس جمهوری چین روز سه شنبه همزمان با ارائه شکایت رسمی چین به سازمان تجارت جهانی درباره افزایش تعرفه‌ فولاد و آلومینیم از سوی ایالات متحده ایراد شد.

شی جین‌پینگ طی این سخنرانی در حالی از کم کردن تعرفه‌های خودرو‌ها وارداتی خبر داد که روز گذشته دونالد ترامپ در حساب توئیتری خود از عدم تعادل «احمقانه» میان تعرفه ۲/۵ درصدی آمریکا برای واردات خودرو در مقایسه با تعرفه ۲۵ درصدی چین برای واردات خودرو شکایت کرده بود.

رئیس جمهوری چین افزود: «امسال ما به میزان قابل توجهی تعرفه واردات خودرو را کاهش خواهیم داد و علاوه بر آن تعرفه بسیاری از محصولات دیگر را نیز کم خواهیم کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعلیق جنگ تجاری آمریکا و چین

تاثیر «جنگ تجاری» با چین بر صنعت خودروسازی آمریکا چه خواهد بود؟

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟