Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جایزه «رجیواستارز» کمیسیون اروپا به چه پروژه هایی اختصاص یافت؟

جایزه «رجیواستارز» کمیسیون اروپا به چه پروژه هایی اختصاص یافت؟
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از بین یکصد نامزد دریافت جایزه «رجیواستارز» نهایتا هیئت منصفه متشکل از کارشناسان به اعطای این جایزه به پنج نفر رای دادند.

آگهی

از بین یکصد نامزد دریافت جایزه «رجیواستارز» نهایتا هیئت منصفه متشکل از کارشناسان به اعطای این جایزه به پنج نفر رای دادند.

جایزه رجیواستارز هر سال از سوی کمیسیون اروپا به پروژه هایی که بیشتر از سایرین نوآوری در آنها وجود و منبع مالی آنها اتحادیه اروپاست تعلق می گیرد. پروژه هایی که به رشد اقتصادی و اشتغالزایی در اروپا کمک میکند و در نتیجه سطح زندگی شهروندان را بهبود می بخشد، بخت زیادی برای کسب این جایزه دارند.

کورینا کرتو، کمیسر اروپایی در امور تبین سیاستهای منطقه ای می گوید: «پروژه ها تاثیر محسوسی برروی زندگی مردم دارند. آینده اروپا در واقع آینده نسل آتی است. با این پروژه ها آنها خود آینده خود را می سازند.»

درباره موضوعاتی چون نوآوری در شرکتهای کوچک ومتوسط، آب و هوا، کارآموزی، شهرهایی که در حال گذار به دیجیتالی شدن هستند و آموزش و پرورش پروژه معرفی شده است.

کارل هاینز لامبرتز، رییس کمیته مناطق اروپایی می گوید: «ما تلاش می کنیم تا جان تازه ای به نهادهای محلی ببخشیم. برای سیاستمداران کسب اعتماد مردم ارزش زیادی دارد. ما قدرت تصمیم گیری نداریم اما باید نظر ما را در محاسبات بیاورند. هر بار که اتحادیه اروپا قصد دارد درباره موضوعی که به نهادهای محلی مربوط است تصمیم گیری کند، جلب نظر ما اجباری است.»

پروژه نهاد ارائه خدمات منطقه ای شهر مورسیای اسپانیا درباره اشتغال موفق شد نظر هیئت منصفه را به خود جلب کند. همچنین بیشترین رای آنلاین را نیز به خود اختصاص داد. این طرح شامل کمک به زنهای قربانی خشونت برای ورود به بازار کار می شود.

آلخاندور زامورا لوپز فوئن سالدیا، مدیرعامل نهاد ارائه خدمات منطقه ای مورسیا برای اشتغال می گوید: «طی هفت سال گذشته حدود ۳ هزار و ۶۰۰ زن به برنامه ما پیوسته اند. از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ نفر قرارداد کاری دارند. اما نکته مهم اینست که آنها شغلهای جدید با شرایطی مشابه سایرین بدست آورده اند.»

پروژه شهر ئی Ii در فنلاند با موضوع آب و هوا جایزه کسب کرد. این شهر موفق شده بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ انتشار گاز دی اکسیدکربن خود را به نصف برساند. منبع انرژی سیستمهای گرمایشی همه ساختمانهای دولتی از انرژی های تجدیدپذیر تامین می شود.

کریستینا نورمنیمی، مدیر پروژه شرکت میکروپلیس می گوید: «ما در روند تبیین برنامه های خدماتی شهروندان را دخالت داده ایم. ۶۸ درصد انتشار گازهای گلخانه های به زندگی روزمره مربوط می شود. بنابراین از مردم دعوت شد تا در طراحی خدمات با ما همکاری کنند. این به آن معنا است که ما به نظر مردم و اینکه یک زندگی خوب را در چه چیزی می بینند توجه داریم.»

یک پروژه آموزشی از منطقه دالماتی اسپلیت کرواسی، از طرحهای آموزشی بود که جایزه «رجیواستارز» را کسب کرد. این طرح به جوانان ثابت می کند که برای داشتن یک چشم انداز موفق در آینده احتیاجی به نقل مکان به شهرهای بزرگ نیست.

یلنا پتروف، مشاور ارشد منطقه دالماتی اسپلیت می گوید: «در کرواسی زمین های کشاورزی زیادی وجود دارد که از آنها استفاده نمی شود. گرایشی که بین اکثر افراد وجود دارد اینست که همه بدنبال بازگشت به مناطق روستایی هستند. آنها تمایلی زیادی به زندگی در شهرها ندارند. ما از این وضعیت بهره بردیم. ما می خواستیم مشکلات بزرگ موجود را حل کنیم. یکی از این مشکلات بیکاری است. ما می خواهیم از پتانسیل زمینهای کشاورزی که داریم استفاده کرده و مواد غذایی تولید کنیم.»

یک پروژه از بلژیک در زمینه تکنولوژی و شبکه های رایانه ای شرکتهای کوچک و متوسط جایزه کسب کرد. پروژه ای دیگر از آلمان در زمینه ارائه خدمات آنلاین به افراد مسن موفق به دریافت جایزه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین دوره جایزه رهبران و پیشگامان اروپایی برگزیدگان خود را شناخت

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت